نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: ائمه جمعه جایگاه اداری و اجرایی ندارند و در واقع نگهبان نظام و انقلاب و مرکز و محور بهم پیوستن مردم و مسئولین هستند.

به گزارش کمالان نیوز ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز شنبه در دیدار با ائمه جمعه استان گلستان افزود: ائمه جمعه جایگاه اجرایی و اداری ندارند و جایگاه اصلی آنان ارشادی است، روابط ائمه جمعه با مسئولین باید مبنایی برای خود داشته باشد و هر کس جایگاه و وظیفه کاری خود را بداند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: از سوی دیگر مسئولین نیز نمی توانند برای ائمه جمعه جایگاه مشخص کنند زیرا جایگاه آنان در قانون مشخص شده است.

آیت الله نورمفیدی خطاب به ائمه جمعه گلستان گفت: اگر هر مدیری جایگاه خود و ائمه جمعه را بداند مشکلی در استان نخواهیم داشت؛ باید حرف ها و سخنان با تعامل و مباحثه باشد و نمی توانیم طلبکارانه وارد مسائل و قضایای هر شهرستان شویم.

امام جمعه گرگان افزود: ائمه جمعه و مسئولین اداری و اجرایی هر یک برای خود شان و جایگاهی دارند و نباید از حد و مرز قانونی عبور و شان و جایگاه افراد را زیر سوال برد و اساسا مسئولین و ائمه جمعه نباید در امور یکدیگر دخالت کنند.

آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی گلستان به خصوص در زمینه کشاورزی و پیگیری مطالبات مردمی از سوی ائمه جمعه گفت: باید مسئولین در این خصوص پاسخگو باشند و مردم بدانند که ائمه جمعه به دنبال احقاق حقوق آنان هستند.

نماینده ولی فقیه در گلستان ابراز کرد: زمانی در این استان ۲۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی به کشت پنبه اختصاص داشت و چرخ اقتصاد منطقه و حتی کشور با این محصول در چرخش بود اما اکنون رونقی در این بخش باقی نمانده است.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: اگر همه ائمه جمعه متحد و یکصدا شوند و نامه ای به دولت، رییس جمهور و وزرای مربوطه بنویسند شاید بتوان فکر اساسی و اصولی برای حل معضل امروز پنبه استان گلستان کرد.

امام جمعه گرگان با اشاره به برگزاری جلسه پنبه با حضور مدیران ارشد دولت گذشته در فرمانداری گرگان، یادآور شد: آن جلسات به نتیجه ای نرسید و بهتر است وضعیت پنبه بطور صحیح و اصولی کارشناسی شود تا اگر واقعا مقرون به صرفه نیست، فکر و تصمیم اساسی دیگری در این خصوص اتخاذ شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: همچنین باید برای وضعیت آب استان گلستان و مدیریت بهینه آن در بخش کشاورزی به خصوص در زمینه گندم و جو برنامه ریزی شود تا شاهد صرفه جویی در این ماده حیاتی باشیم.

در این دیدار تعدادی از ائمه جمعه استان گلستان به بیان دیدگاه و نظرات خود در خصوص وضعیت شورای سیاستگذاری و مشکلات ائمه جمعه و نیازمندیهای مردم در شهرستان های خود پرداخته و در این ارتباط بحث و تبادل نظر صورت گرفت

این خبر را به اشتراک بگذارید :