نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: وجود سرمایه گذار خارجی در کشور باید در جهت بهبود تولیدات داخلی و پیشرفت آن باشد.

به گزارش کمالان نیوز، حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علمی کاربردی که ظهر سه شنبه برگزار شد، گفت: اتفاقاتی که در این ایام برای کشور رخ داده است در تاریخ کشور بی سابقه بوده است.

نماینده مردم گلستان افزود: مگر ظهور امام زمان (عج) رخ دهد که حادثه مهمتری نسبت به انقلاب اسلامی باشد چون ایشان ظهور می‌کنند تا همه دنیا را زیر بال و پر خود بگیرند.

وی گفت: ملت ما در دوران انقلاب بی بال و پر بود و نفسش را گرفته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: در جریان قاجار و مشروطیت که میرزا تقی خان امیرکبیر قصد داشت ریشه مشکلات و گرفتاری های کشور را حل کند در باغ فین کاشان سر به نیست شد.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: در ماجرای مشروطیت که قصد داشتند انقلاب کنند و از ظلم و ستم قاجار نجات پیدا کنند به پیدا شدن رضا خان منجر شد.

وی تصریح کرد: در جریان صنعت نفت قیامی شکل گرفت تا حقی که در دست انگلیس بود باز پس گرفته شود که به یک جاهایی رسید اما باز پرو بال ملت مارا شکستند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه نهضت امام خمینی (ره) باعث شد شجره خبیثه سلطنت از ریشه کنده شود، گفت: خیلی ها سعی کردند که امام (ره) از جایگاه خود پایین بیاید ولی امام زیر بار نرفت.

آیت الله نورمفیدی افزود: امام خمینی (ره) روی حرف خود ایستادگی کرد و ماجرای رفراندوم و اصلاحات شاه و ملت پیدا شد و همان ماجرا منجر به جریان ۱۵ خرداد، حبس امام و بعد ماجرای کاپیتولاسیون به وجود آمد.

وی تصریح کرد: امام با شم سیاسی خود به این قضیه ورود پیدا کرد که باعث تبعید ایشان به ترکیه شد و فضای جامعه در آن دوران بسیار تاریک بود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه امام خمینی بود که به ملت ما پروبال داد، گفت: اگر امام راحل نبود مردم ما همانطور بی پروبال درتاریکی شب باقی می ماندیم.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: اگر ملت نبودند امام هم تنها می ماند؛ همانطور که پیامبر اکرم ۱۳ سال در مدینه تنها بودند و مجبور به هجرت شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه شرایط امام خمینی (ره) مشابه شرایط امام حسین (ع) بود، اظهار کرد: به امام حسین (ع) پیشنهاد دادند که با یزید سازش کند ولی امام حسین (ع) فرمودند اگر در دنیا هیچ پناه گاهی هم نباشد زیر بار این ظلم نمی روم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه افزود: مشابه همین پیشنهادات را نیز به امام خمینی (ره) دادند اما امام فرمودند من بر سر پیمانم با امتم می مانم حتی اگر از این فرودگاه به آن فرودگاه من راببرند و هیج کجا مرا قبول نکنند.

آیت الله نورمفیدی گفت: ما می خواهیم به دنیا بفهمانیم که این دنیا بی معنویت به درد نمی خورد و آنجایی که دنیا به دنبال پیشرفت های مادی است گاهی توجه به خدا نقش موثری دارد و بخش عمده ای را در زندگی ما ایفا می کند.

وی با اشاره به چشم انداز ۲۰ ساله گفت: اینکه ما باید بعد از این بیست سال به کجا برسیم مسئله مهمی است و یک طرف قضیه به حساب می آید اما طرف دیگر جنبه اخلاقی آن است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه توسعه ما توسعه پیش رونده است و می تواند دنیا را در دست بگیرد، اظهار کرد: ما باید در جذب سرمایه گذار اولویت را به سرمایه گذاران داخلی بدهیم و در صورت جذب سرمایه گذار خارجی باید شرایطی مهیا کنیم تا این سرمایه گذاری در جهت بهبود شرایط کشور باشد.

آیت الله نورمفیدی افزود: ما باید از کنار این سرمایه گذاری ها چیزی یاد بگیریم و تولیدات داخلی را رونق ببخشیم و همچنین به دنبال سیاستی هستیم که مردم در آن آزاد باشد البته نه آزادی که غرب به دنبال آن است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :