کنسرت موسیقی در علی آباد کتول برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:روز شنبه کنسرت موسیقی در شهرستان علی آباد کتول،سالن اداره ى فرهنگ و ارشاد اسلامى شهرستان(سینما انقلاب) به اجرای برنامه در آمد.
هنرمندان در این کنسرت مطابق معمول گروه های موسیقی در دو بخش به اجرا پرداختند که پارت اول(١۵دقیقه)؛ سه نوازی نى،تمبک و دف در دستگاه چهارگاه و در پارت دوم (۴٠دقیقه) در دو بخش شور و شوشتری، قطعات مختف سنتی و محلی بی کلام و با کلام اجرا شد.
در این اجرا سعی شده بود انتخاب قطعات،ترانه ها،تصانیف و آواز با توجه به موسیقی و فرهنگ خاص منطقه ى کتول در ریتم و ملودی به گونه ای باشد که تا حدود زیادی بتواند برای مخاطب خوشایند و خاطره انگیز باشد و به صورت بداهه اجرا شد،به عنوان نمونه بر روی شعری از مولانا و ملودی عباس مسکین اجرایی صورت گرفت.
همچنین شعری به صورت بداهه در آواز شوشتری از عباس فرهادى(مدرس ادبیات، شاعر و آگاه به موسیقى)اجرا شده است تا هدیه ای هر چند کوچک باشد به شاعران و تقدیری از تلاشگران عرصه ی فرهنگ منطقه.
در پایان اجرا پس از تشویق ،بنا به درخواست حاضران در سالن ، از محمد رسولی و عبداله ساورعلیا دعوت شد که ساز و آوازی دیگر، مخاطبان را مهمان کنند و چند دقیقه ای به صورت بداهه ابیاتی در ابوعطا و در پایان ضربى کوتاه اجرا شد که با تشویق و مهرورزی بسیار عزیزان حاضر در سالن کنسرت خاتمه یافت.
شب رفت و شکوه های دلم ناشنیده ماند
این آرزو به حسرت فردا گذاشتیم…
در این کنسرت هنرمندان :محمد رسولی سرپرستی و نوازندگی نی، عبداله ساورعلیا خوانندگی ،طیب امامقلی نوازندگی دف ،امید ثمری نوازندگی تمبک و مرتضی بهی نوازنده ی دف و دایره و مجید اسفندیاری صدابرداری و فرح گلچین فیلمبرداری این برنامه را بر عهده داشتند ..

هنرمندان در پایان از اداره کل ارشادِ استان،اداره ى ارشاد و فرماندارى شهرستان علی آبادکتول،شرکت سرخدار چشمه چینو و حامیان فرهیخته ى منطقه ى کتول ،عباس فرهادی ،دکتر پاکدامن و مهندس حاتمی از اعضاى شورای شهر علی آباد کتول، مدیریت محترم هتل پارمیس ،سید احمد حسینی مجری و رئیس انجمن موسیقی شهرستان علی آبادکتول کمال تقدیر و تشکر را داشتند./تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :