مدیر کل شیلات گلستان در علی آبادکتول گفت: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی فرصت و ظرفیت مناسب توسعه فعالیت های شیلاتی در استان است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز، سید جواد قدس علوی مدیرکل شیلات استان گلستان در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شیلات استان در علی آبادکتول اظهار کرد: تمرکز و تلاش بیشتر در این بخش می تواند راه های رسیدن به توسعه اقتصادی و اهدافی مانند کاهش آمار بیکاران استان را کوتاه تر کند.
وی بیان کرد: یکی از این راه ها، اجرای طرح های زودبازده است که با سرمایه گذاری اندک و با بهره گرفتن صحیح از امکانات و ظرفیت های استان می تواند علاوه بر افزایش میزان تولیدات به فراهم آوردن فرصت های جدید اشتغال منجر شود.
مدیر کل شیلات گلستان وجود ۱۸ هزار حلقه چاه کشاورزی پروانه دار در استان را از جمله فرصت های مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: کشاورزان برای استفاده بهینه از آب این چاه ها در فصل زراعی با احداث حوضچه در مسیر حرکت آب می توانند به پرورش ماهی بپردازند.
قدس علوی گفت: جلسات توجیهی برای استفاده بهینه و دو منظوره از آب چاه کشاورزی برای فعالان این حوزه در حال برگزاری است که امیدواریم نتیجه آن استفاده هر چه بیشتر از این طرفیت برای توسعه اقتصادی و افزایش درآمد کشاورزان باشد.
رحمت محمدی رئیس اداره شیلات علی آبادکتول هم به ظرفیت های پرورش ماهیان گرمابی و سردابی شهرستان اشاره کرد و گفت این منطقه با ۱۳ مزرعه فعال و تولید ۳۲۰ تن ماهی قزل آلا دارای مقام اول تولید این محصول در استان گلستان است.
محمدی بیان کرد: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و استفاده دو منظوره از آب چاه های کشاورزی تاکنون ۱۸ پروانه بهره برداری صادر شده که کشاورزان در کنار زراعت به فعالیت در زمینه پرورش ماهی نیز بپردازند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :