قره خانی نماینده مردم علی‌آبادکتول اظهارداشت: مشکل اینترنت و آنتن دهی تلفن های همراه برطرف خواهدشد/ تله‌کابین علی‌آبادکتول در دهه فجر به زمین زده می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: اسدالله قره‌خانی نماینده مردم علی آبادکتول  وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با بیان اینکه پارلمان در کشورمان از جایگاه مطلوبی برخوردار است، اظهار کرد: به دلیل نظارت و کمک به مسوولان استان در رابطه با تخصیص بودجه‌ها و رفع موانع قانونی بودجه استان و پیگیری بی‌عدالتی‌ها نسبت به مطالبات استان جایگاه نماینده مجلس حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان گلستان هر یک در کمیسیون های موثر قرار گرفتند، تصریح کرد: تلاش شده که هر نماینده جایگاه مناسبی را در کمیسیون به دست بیاورد و در آن کمیسیون موثر واقع شود، در عین حال در ارتباط با رسانه‌ها به یک ظرفیت اثرگذار برسد و از این موقعیت برای بهبود شرایط استان استفاده کند.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی به تغییر استاندار اشاره کرد و گفت: استاندار جدید گلستان با برنامه بودجه، افراد تاثیرگذار برای توسعه استان و رابطه خوب با مسوولان آشنا است و نمایندگان استان نیز در راستای بهبود شرایط استان در کنار نماینده ولی فقیه استان و مسوولان ارشد استانی کمک می‌کنند.

قره خانی افزود: بیان مشکلات در جلسات مختلف از دولت قبل تاکنون اعلام شده و افراد عادی جامعه نیز از آن مطلع هستند و حل آن به اراده مسوولان بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه مشکلات کشور بخشی مربوط به ضعف‌های مدیران کشوری است، افزود: شاهد آن هستیم برخی مدیران چندان قوی نیستند و مدیرانی هستند که در برخورد با مسوولان مافوق خود قدرت چانه‌زنی را ندارند.

قره خوانی متذکر شد: با ورود رسانه‌ها به این موضوعات می توان امنیت مدیران نالایق را گرفت و کشور را به سمت پیشرفت کشاند .

وی تصریح کرد: ضعف مدیریت در برخی مسئولان موجب می شود که  در رایزنی با مسئولان مافوق خود قدرت چانه‌زنی نداشته باشند و حتی در سخن با مدیران پایین دستی خود هم دچار مشکل باشند .

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس تاکید کرد: مدیرانی که از رسانه‌ها فراری هستند و سعی کردند که خودشان را در فضای آرامش قرار دهند و گزارش عملکرد ارائه نکنند و در استان ما نیز چنین مدیرانی متاسفانه وجود دارند‌.

قره‌خانی به پرداخت مطالبات گندمکاران اشاره کرد و افزود: در سال‌های گذشته آقای نوبخت اعلام کردند که از میزان پرداخت مطالبات گندم مطلع نبودیم و غافلگیر شدیم و در سال آینده به این موضوع اهتمام خواهیم داشت ولی دیدیم که در سالجاری نیز پول گندمکاران با پنج ماه تاخیر پرداخت شد.

وی  گفت: موافقت‌هایی که از گذشته گرفته شده در ایام دهه فجر تله‌کابین علی‌آبادکتول در دهه فجر به زمین زده می‌شود.

قره‌خانی از جذب سرمایه‌گذار برای تولید مرغ اجداد و مادر اشاره کرد و گفت: تمامی فشارها برای درمان بیماران سرطانی در گرگان متمرکز است و خدمات‌دهی با توجه به این تراکم نمی‌تواند اتفاق بیفتد و موافقت‌هایی گرفته شده در این راستا بیمارستانی را در علی‌آبادکتول راه‌اندازی کنیم.

وی به اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک بیمار در طرح تحول سلامت در علی‌آبادکتول با حضور وزیر بهداشت اشاره کرد و افزود: این طرح برای کل استان گلستان تسریع پیدا می‌کند و اعتبارات آن به استان تزریق می‌شود.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم در بخش کشاورزی باید توانمند شود و در این بخش با توجه به ظرفیت استان باید اشتغال ایجاد کنیم.

قره‌خانی به تغییر الگوی کشت در کشاورزی تاکید کرد و افزود: کشت گندم پاسخگوی نیاز خانواده های کشاورزی استان نیست و باید به سمت کشت جایگزین برویم.

وی رایزنی‌های برای تغییر الگوی کشت با وزیر جهاد کشاورزی انجام شده، یادآور شد: کشت درختان باغی سیاه ریشه و ایجاد صنایع وابسته، توسعه دانه‌های روغنی از موضوعاتی است که می‌توانیم در تغییر الگوی کشت به آن بپردازیم.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی افزود: رسانه‌ها می‌توانند امنیت را از مدیر نالایق را بگیرند.

وی در  پاسخ به سوال خبرنگار کمالان نیوز در خصوص مشکلات آنتن دهی و اینترنت همراه در دهنه محمدآبادکتول بیان داشت: یک هفته قبل با وزیر ارتباطات دیداری داشتم و در این دیدار با عبارات معترضه ای نسبت به این مشکل گله مند شدم و وزیر ارتباطات نیز گفت در آینده نزدیک این مشکل برطرف خواهد کرد،مدیرکل مخابرات استان وفرماندار شهرستان نیز جهت برطرف شدن این مشکل پیگیر می باشند.

قره‌خانی با بیان اینکه هر کیلوگرم توتون ۲۰ تا ۳۰ درصد برای دخانیات سودآوری دارد، افزود: گاهی اعلام شده ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار چاه غیرمجاز داریم، این چاه‌ها عمق چندانی ندارند و خانواده‌های زیادی از این طریق می‌توانند در بخش کشاورزی امرار معاش کنند.

وی با بیان اینکه ۱۸۰ روستا را به شکل تانکر آبرسانی می‌کنیم، افزود: چاه ۱۰ متری آب‌های زیرزمینی را دچار لبشور شدن نمی‌کند.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌های اخیر که کشت شالی در استان توسعه یافت شالیکاران را جریمه کردند.

وی از جذب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای علی‌آبادکتول از صندوق توسعه ملی خبر داد و افزود: این بودجه برای افزایش آب سطح است و پیمانکار آن اخذ شده که تزریق این بودجه به بهبود شرایط شهرستان و استان کمک خواهد کرد.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: تاکید دولت این است که بودجه موردنظر برای سد قره‌سو و زرین‌گل استفاده شود./تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :