قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول اظهارداشت:شرایط اقتصادی کشور اقتضای افزایش قیمت حامل‌های انرژی را ندارد/ دولت باید در سیاست‌هایش برای جبران هزینه‌هایش تجدیدنظر کند.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز:اسداله قره‌خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی در این باره با انتقاد از تصویب طرح تثبیت قیمت‌ها در دولت‌های قبلی، گفت: ای کاش در دولت‌های قبلی و هم در این دولت، طرح تثبیت قیمت‌ها اجرا نمی‌شد.

نماینده مردم علی‌اباد کتول در مجلس شورای اسلامی، طرح تثبیت قیمت‌ها را که در دولت‌های نهم و دهم اجرا شد را کاری عبث و بیهوده دانست و اظهار دانست: اجرای طرح تثیبت قیمت‌ها، اقتصاد و درآمد کشور را از روال و ریل خارج کرد و متأسفانه در دولت یازدهم هم توقف افزایش قیمت‌ها ادامه ادامه پیدا کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه شرایط اقتصادی کشور اقتضای افزایش قیمت در حامل‌های انرژی را ندارد، افزود: در گذشته شرایط اینگونه بود که می‌بایست سالی ۱۰ درصد به قیمت حامل‌های انرژی اضافه می‌شد، همین الآن هم قیمت اگر قیمت بنزین به لیتری ۱۵۰۰ تومان هم برسد، مردم با فشار اقتصادی رو‌به‌رو می‌شوند که قطعا تحمل آن را نخواهند داشت.

قره‌خانی اضافه کرد: طرح تثبیت قیمت‌ها باعث شد که سکون غیر منطقی در قیمت‌‌ها ایجاد شود، به‌طوریکه امروز نیز شاهد این سکون هستیم و دولت نمی‌تواند برای کسب درآمدهایش، منابعی ایجاد کند، زیرا مردم توقع دارند، قیمت‌ها افزایش نیابد، بنابراین هرگونه افزایش قیمت در کالاهای اساسی و حامل‌های انرژی موجب شوک به بازار می‌شود.

نماینده مردم علی‌آباد کتول با تأکید بر اینکه مجلس از افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی حمایت نمی‌کند، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور به‌گونه‌‌ای است که مردم توان هیچ‌گونه افزایش قیمتی را ندارند؛ دولت باید در سیاست‌هایش برای جبران هزینه‌هایش تجدیدنظر کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :