به مناسبت ایام الله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مرکز مشاوره نهال در علی آبادکتول افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: اولین مرکز مشاوره تخصصی و بالینی کودکان و نوجوانان در علی ابادکتول با حضور فرماندارشهرستان و سایر مسئولین با مدیریت سرکار خانم الهی شروع به کار کرد.
 الهی در گفتگو با خبرنگار کمالان نیوز اظهار داشت: در این مرکز مشاوره خدماتی از قبیل:
درمان اختلالات کودکان،همچون بیش فعالی،یادگیری،ال دی،اوتیسم
ارتقاء مهارتهای ذهنی و فکری کودکان
مشاوره به والدین در خصوص چگونگی پرورش دادن فرزندان خود
و ارتقاء سطح مهارتهای زندگی ب آنان ارائه می شود.
وی با بیان اینکه پیشگیری موثرتر از درمان است،گفت:ما نیز هدف خود را در این مرکز مشاوره بر روی حوزه آموزش متمرکز کرده و قرار است ک فعالیتهای بالقوه ای را در این راستا انجام دهیم.

الهی بیان کرد:از آنجا که فرزندان خانواده های بی بضاعت بیشتر به سمت ناهنجاری های اجتماعی گرایش پیدا می کنند،یکی دیگر از اهداف اصلی این مرکز را کمک به فرزندان خانواده هایی که از سطح اقتصادی پایینی برخوردارند عنوان کرد.
وی یکی از موانع اصلی استقبال و کمک گرفتن اینگونه خانواده ها از این مراکز ها را بحث هزینه های دوره ای آن دانست و افزود: امیدواریم ک نهادهای خیریه و بیمه ای در این امر به یاری ما بشتابند.
محمد زنگانه رئیس بهزیستی شهرستان علی آبادکتول در راستای بحث هزینه های مشاوره ای خانواده های کم درآمد بیان کرد: از آنجا که این مرکز زیر نظر و با حمایت سازمان بهزیستی افتتاح شده این خانواده ها می توانند با مراجعه به بهزیستی و دریافت یاری برگ از خدمات این مرکز به صورت رایگان یا نیم بهاء استفاده کنند، که درپایان آن دوره ها بهزیستی مابقی این هزینه هارو متقبل خواهد شد./تصاویر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :