سخنگوی کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ الی ۲۴ میلیون بنزین یورو ۵ در اوایل سال آینده در شرکت ستاره خلیج فارس تولید می‌شود.

 

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: اسداله قره‌خانی نماینده مردم علی‌آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی  از تولید ۲۰ الی ۲۴ میلیون بنزین یورو ۵ در اوایل سال آینده در شرکت ستاره خلیج فارس خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر بستر‌ها و پتانسیل‌های موجود برای اتمام پروژه تولید بنزین یورو ۵ به پایان رسیده و پیشرفت کار به خوبی پیش می‌رود.

سخنگوی کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجموعه ستاره خلیج فارس ۲۷۰ میلیون یورو برای ادامه فعالیت خود از رئیس‌جمهور مطالبه کردند که رئیس جمهور هم این مبلغ را از صندوق توسعه ملی به آن‌ها اختصاص داد.

قره‌خانی در ادامه با اشاره به تأثیر سوخت بنزین در آلودگی هوا بیان کرد: معتقدم ۲۲ میلیون لیتر بنزین تولیدی در کشور اکتان مناسبی دارند و آلایندگی آن‌ها بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بنزین یورو ۴ در کشور عرضه می‌شود، بیان داشت: مشکل اینجاست که خودرو‌های ما با وجود بنزین یورو ۴ به سبب اینکه از نظر فنی مشکلات عدیده‌ای دارند متاسفانه اجازه نمی‌دهند تا آثار کیفیت بنزین مشاهده شود.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درحال حاضر بنزین یورو ۴ و یورو ۵ در شهر‌های بزرگ توزیع می‌شود، اما به دلیل اینکه احتراق خودرو‌ها ناقص است همین بنزین هم آلایندگی ایجاد می‌کند.

قره خانی با اشاره به تأثیرات مخرب آلایندگی موتورسیکلت‌ها در شهر‌های بزرگ گفت: آلایندگی موتوررسیکلت‌ها بسیار زیاد است. معتقدم یک بخش از آلایندگی شهر‌های بزرگ مربوط به موتورسیکلت‌ها است.

وی با بیان اینکه شاید گازوئیل‌هایی که ما تحویل می‌دهیم دارای سولفور بالا باشد، گفت: معتقدم آلودگی هوا بیشتر از ناحیه گازوئیل‌ها است البته ما گازوئیل یورو ۵ هم تولید می‌کنیم، اما بنده در حال حاضر اطلاعی از اینکه آیا گازوئیل یورو ۵ به اندازه مورد مصرف تولید می‌شود و یا خیر، ندارم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :