عابدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی گلستان:ساخت گلخانه در قره بلاغ بخش کمالان از برنامه های اولویت دار امسال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبییعی گلستان است.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: حسین عابدی رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان در این باره گفت: به خاطر سختگیری مسئولان دستگاه های دولتی تاکنون تنها حدود ۱۰ درصد از ظرفیت نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بکار گرفته شده است.
وی گفت: نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با توجه به ظرفیت مطلوب نیروی انسانی خود، توانایی انجام صفر تا ۱۰۰ درصد طرح های دستگاه های دولتی استان را در حوزه کشاورزی دارد.
عابدی افزود: در استان هشت هزار و ۲۸۰ دانش آموخته در ۲۲ رشته کشاورزی عضو این سازمان بوده که ۴۸۳ شرکت در این حوزه تاسیس کرده اند.
وی از مسئولان حوزه کشاورزی استان درخواست کرد از ظرفیت دانش آموخته های عضو سازمان در اجرای طرح های کشاورزی و منابع طبیعی به ویژه آب و خاک استفاده کنند.
رئیس نظام مهندسی کشاورزی گلستان معتقد است که برون سپاری بیشتر کارها از سوی مسئولان دستگاه های دولتی باعث خواهد شد که شمار بیشتری از دانش آموخته های کشاورزی استان مشغول بکار شوند.
وی مذاکره با مسئولان دولتی در واگذاری طرح ها، سرمایه گذاری در برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی، پیگیری مذاکره با اتاق بازرگانی گرگان در ارائه مشاوره در تولید و صادرات کالا، پرورش میگو در دو قطعه ۲۰ هکتاری، همکاری با مدیریت امور اراضی در حوزه تغییر کاربری اراضی، ساخت گلخانه در قره بلاغ بخش کمالان را از برنامه های اولویت دار امسال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبییعی گلستان بیان کرد.
عابدی خاطرنشان کرد: اکنون دانش آموخته های این سازمان در حوزه های کشت، داشت و برداشت محصول، صدور مجوز استفاده از سموم در اراضی، کارگزاری سوخت ماشین های کشاورزی، پلاک گذاری ماشین های کشاورزی، همکاری در پاسخ گویی به استعلام منابع طبیعی، برپایی دوره های آموزشی و ترویجی و بوجاری بذر گندم فعالیت دارند.

عابدی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان درخواست کرد که از ظرفیت دانش آموخته های کشاورزی در اجرای طرح های آب و خاک استفاده شود.
وی اضافه کرد: اکنون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان دارای ۱۷ شرکت تاسیس شده در حوزه آب و خاک است و می تواند مشارکت خوبی در اجرای طرح های این بخش داشته باشد.
طبق گزارش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، از مجموع دانش آموختگان عضو این سازمان، ۹۱ درصد کارشناس، هشت درصد کارشناس ارشد و بقیه مدرک دکترا دارند.
بیشترین اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با دو هزار و ۱۵۰ نفر در رشته زراعت و یکهزار و ۶۱ نفر در رشته علوم دامی تحصیل کرده اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :