طهماسبی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان درعلی آبادکتول اظهارداشت:هنوز دستگاه‌های اجرایی استان فرق بین حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را نمی‌دانند.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان در دومین همایش ملی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در دانشگاه آزاد اسلامی وتحد علی آبادکتول گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای کاهش آسیب‌پذیری در حوادث بهره بگیریم و برگزاری این همایش می‌تواند سبب تقویت نگاه در حوزه اجرا و دانشگاه شود.

وی با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی بخش زیادی از مشکلات در این حوزه برطرف خواهد شد، متذکر شد: هنوز دستگاه‌های اجرایی استان فرق بین حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را نمی‌دانند.

طهماسبی یاد آور شد:امروز که در دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم مدیری اگر صبر،حوصله نداشته باشد نمی تواند در این عصر ارتباطات مدیریت بکند وباید در دجه اول به خویشتن خویش مسلط باشد تا بتواند برجامعه مدیریت بکند.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با توجه به این که کشورما یک کشور حادثه خیز است اظهارداشت:هرچه قدر تلاش کنیم وهرچه قدر آموزش بدهیم وهرچه قدر مردم خوب کشورمان را توانمند بکنیم این ها هزینه نیست بلکه فایده بسیار دارد و باید این همایش ها در شهرستان ها وبخش ها هم صورت جهت آگاهی مردم بزگوار صورت پذیرد.

در ادامه علیرضا اسفندیاری مقدم عصر بیان کرد: ۴۵ مقاله قابل ارائه در دومین همایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل از سراسر کشور پذیرش شد.

وی با بیان اینکه از ۱۸ مقاله به مرحله داوری راه یافته و سه مقاله برتر توسط هیئت داوران انتخاب شده است، گفت: هشت مقاله در حوزه بحران و ۱۰ مقاله در حوزه پدافند غیرعامل داوری شده اند.

رئیس دومین همایش ملی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این همایش با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر و یانجیگری بین دستگاه های اجرایی با حضور مهمانانی از خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و مرکزی برگزار شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ازاد واحد علی آباد تنها میزبان برگزاری این همایش بوده، تاکید کرد: به نظر می رسد در مدیریت بحران نیاز به هماهنگی های بیشتر بین دستگاه های اجرایی نیاز داریم و آموزش فرمانداران و دهیاران و جوامع محلی در مدیریت بحران باید مورد توجه قرار گیرد.

صادقعلی مقدم مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان هم هدف از برگزاری این همایش را کاهش بین علم و علم در مدیریت بحران دانست و گفت: هرچند آموزش و ارتقای دانش مردم در کاهش آسیب‌پذیری جامعه بسیار تاثیرگذار است اما باید بپذیریم ساختار حاکمیتی برای آموزش به تنهایی کافی نیست و در زمینه آموزش ضعف داریم.

صادق علی مقدم با تاکید بر جایگزینی مدیریت اقتضایی و بومی با مدیریت سنتی و یا نوین در بحران اظهار کرد: مدیریت بحران با توجه به شرایط و امکانات باید با کمک دانشگاه به مدیریت بومی و اقتضایی تبدیل شود چراکه ایران در منطقه قرمز کشورهای زلزله خیز جهان قرار دارد و استان گلستان نیز هرساله مخاطرات طبیعی همچون سیل، زلزله و خشکسالی را تجربه می کند.

سرپرست دفتر فنی استانداری گلستان عدم آگاهی کامل مردم از ساختارهای مدیریت بحران و ضعیف جلوه دادن ساختار دولت را از عوامل مخرب در مدیریت بحران کشور عنوان کرده و با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه آموزش بر ارتباط بین دانشگاه و دستگاه های متولی در حوزه مدیریت بحران تاکید کرد.

وی از مقاوم سازی ۴۴درصد بناهای روستایی گلستان خبر داد و افزود: هرچند نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان به کمک مقاوم‌سازی بناهای شهری آمده‌اند‌ اما همچنان نیازمند آموزش در حوزه مقاوم‌سازی و بازسازی بناهای شهری در گلستان هستیم و امیداست تا ۱۰ سال آینده تمام بناهای روستایی گلستان مقاوم‌سازی شوند.

شایان ذکر است؛ برگزاری کارگاه با موضوع پدافند غیرعامل و بحران (الزامات و اقدامات) از برنامه های جانبی این همایش بود و در این همایش یکروزه دو مقاله برتر با موضوع جایگاه پدافند غیرعامل در آمایش سرزمین (با تاکید بر مناطق مرزی) و رویکرد های نوین در مدیریت بحران ارائه و از تدوین کنندگان سه مقاله برتر این همایش تجلیل شد.

گفتنی است دومین همایش ملی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول با حضور طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، مقدم مدیرکل مدیریت بحران استانداری و سرپرست دفتر فنی استانداری، تجری مفرد مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری، احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، سرهنگ سعیدی مشاور فرماندهی نیروی انتظامی استان، هدایتی کتولی فرماندار شهرستان، جمشیدی دادستان علی آباد کتول، صالح آلوستانی رئیس آموزش و‌ پرورش شهرستان، اسفندیاری رئیس اداره صنعت و تجارت علی آباد کتول، اعضای شورای شهر و جمعی از اساتید و دانشجویان در سالن علامه جعفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول برگزار شد../تصاویر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :