حجت الاسلام میردیلمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی علی آبادکتول در گفتگو با کمالان نیوز اظهارداشت: آزمون بزرگ سراسری قرآن و عترت در علی آبادکتول همزمان با سراسرکشور برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: حجت الاسلام سید محمود میردیلمی در گفتگو با خبرنگار کمالان نیوز، از برگزاری آزمون بزرگ سراسری قرآن و عترت در علی آبادکتول همزمان با سراسر کشور خبرداد و این آزمون به عنوان یک رخداد مهم فرهنگی ،قرآنی و ملی نام برد.
وی بیان داشت:قرار است این آزمون به صورت سراسری همزمان با سایر شهرهای کشور و استان گلستان،در روز پنجشنبه دهم اسفندماه،ساعت ۸:۳۰ صبح و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه علمیه خواهران کوثر ولایت در شهرستان برگزار شود.
این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: تعداد ۳۴۳ نفر برای سرکت در آزمون سراسری قران و عترت نام نویسی کرده اند،که از این تعداد۲۶۸ نفر در بخش کتبی و ۷۴ نفر در بخش شفاهی به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود:این آزمون در ۲۴ رشته شامل موضوعاتی چون:حفظ قرآن کریم.ترجمه و مفاهیم و معارف اهل بیت (ع) می باشد که به صورت کتبی انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است همزمان با این آزمون، آزمون ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در گروه معارف ، راس ساعت ۱۰ در همان روز و در مکان حوزه علمیه خواهران کوثر ولایت برگزار می شود.
گفتنی است در این دوره از این مسابقات،شرکت کنندگان در رشته انس با قرآن کریم به صورت الکترونیکی نیز به رقابت خواهند پرداخت.
شاان ذکر است آیین افتتاحیه این رویداد مهم و فرهنگی نیز در صبح همان روز با حضور فرماندار،امام جمعه ،رئیس آموزش و پرورش و سایر مسئولین شهری و استانی انجام خواهد گرفت.

خبرنگار: وحید ولی الهی

تدوین: مقداد عسکری

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :