صالح آلوستانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول: بیش از ۱۰۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان درگیر طرح ایران مهارت می شوند.
به گزارش  گروه اجتماعی کمالان نیوز: در راستای طرح ایران مهارت نشست خبری محمدرضا صالح آلوستانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول با اصحاب رسانه برگزار شد.

محمدرضا صالح آلوستانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول ضمن گرامیداشت هفته امور تربیتی و فعالیت های مربیان پرورشی ، نقش امور تربیتی را در سازندگی نسل دوم و سوم ضروری دانست و اظهار داشت : در حال حاضر طرح ایران مهارت در ۷ استان کشور از جمله : تهران ، البرز ، مرکزی ، گلستان ، قزوین ، مرکزی ، سمنان و شهرستان های تهران اجرایی شده است و هدف از این طرح ، توسعه فرهنگ کار ، کسب مهارت های فنی ، کمک به ایجاد خلاقیّت دانش آموزان با محوریت طرح سند تحول بنیادین است.

وی به ۲۰ درصد از دانش آموزان دوره ی متوسطه اول شهرستان اشاره کرد و تصریح کرد: بیش از ۱۰۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان درگیر این طرح می شوند و با اولیاء دانش آموزان جلسات مطلوبی برگزار شده است تا آنها نیز از کم  و کیف این طرح آشنایی بیشتری پیدا کنند تا در آینده دچار سردرگمی نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : این طرح با همکاری سازمان فنی و حرفه ای شهرستان و با استفاده از امکاناتی همچون آزمایشگاه ها ، کارگاه های هنرستان ها و مدارس در مرحله ی بعدی از ظرفیت آموزشگاه های آزاد شهرستان نیز استفاده خواهد شد.

محمدرضا صالح آلوستانی در ادامه به طرح های در دست اجرای بنیاد برکت و نوسازی و تجهیز مدارس استان در شهرستان علی آبادکتول و حومه عنوان داشت و بیان داشت: چندین مدرسه سه کلاسه ، ۶ کلاسه و ۸ کلاسه در جاهای مختلف در حال ساخت می باشد و همچنین درخصوص تجهیز مدارس می باشد که مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال بابت احداث خانه ژیمناستیک در کانون شهید بهشتی  و مبلغ ۱۲۵۰ میلیون ریال به تجهیز هنرستان اختصاص داده شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان ، به استقرار پایه دوازدهم و حذف پیش دانشگاهی اشاره کرد و افزود : تقریباً ۵۰۰ دانش آموز پیش دانشگاهی در سال آینده از سیستم خارج می شوند و در حدود ۱۰۰۰ دانش آموز در پایه چهارم خواهیم داشت و کمیته استقرار تشکیل داده شده و با ساماندهی نیروی انسانی مشکلی در این راستا نخواهیم داشت.

همچنین با حذف مدارس نمونه در صدد ارتقاء کیفیت مدارس شهر و ساماندهی اصولی دانش آموزان در این مدارس  هستیم.

محمدرضا صالح آلوستانی به اسکان نوروزی فرهنگیان اشاره داشت و گفت : ۱۵ مدرسه با ظرفیت ۱۱۶ کلاس در گروه های ویژه ، الف و ب مدّ نظر می باشد و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نمایشگاهی از آثار و صنایع دستی شهرستان در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرار گیرد تا مسافرین ضمن پذیرش از این نمایشگاه نیز بازدید نمایند.

مریم حیدری در ادامه جرأت ورزی و تلاش را در بین دانش آموزان بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد : ایده پروری یکی دیگر از هدف های این طرح می باشد و با توجه به اینکه دانش آموزان آشنایی با مشاغل ندارند ، با طرح ایران مهارت ، دانش آموزان به نحوه مطلوب تری آشنایی بیشتری پیدا می کنند و در انتخاب رشته آنان نیز بسیار مؤثر است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :