دومین جشنواره غذای سالم سما با هدف ترویج الگوهای تغذیه اصیل ایرانی (بومی و محلی) و تبادل ایده‌های مبتنی بر توسعه سلامت در علی آبادکتول برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:در این جشنواره که به همت آموزشکده فنی و حرفه ای سما علی آبادکتول در تالار پذیرایی کانیار شهرستان برگزار شد، بیش از ۵۰۰ نوع غذا از سوی ۲۵۰ بانوی مبتکر و هنرمند، تهیه و به مرحله مسابقه گذاشته شد.

مهدی صالحی نیا معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما در این مراسم با تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و گرامیداشت روز مادران و همسران شهدای جنگ تحمیلی و مدافع حرم، هدف از اجرای این جشنواره را توسعه فرهنگ تغذیه سالم و معرفی الگوی تغذیه اسلامی عنوان کرد و گفت: بی‌شک برپایی اینگونه جشنواره‌ها علاوه بر توسعه تعامل بین اقشار مختلف جامعه، نشاط و شادابی را به ویژه در بین بانوان به همراه خواهد داشت.

صالحی نیا مهارت های فنی و حرفه ای – کاربردی و درآمدی در بین عامه مردم و دانشجویان را از دیگر اهداف مجموعه سما مطرح کرد.

در پایان این جشنواره بعد از حضور گروه جوان نوازندگان سنتی شهرستان، مراسم قرعه کشی جوایز حاضرین برگزار و به قید قرعه به ۶ نفر از حضار جوایز نفیس اهدا شد.

در دومین جشنواره غذای سالم حوزه معاونت سما، زنگانه معاون فرماندار علی آبادکتول،علیرضا اسفندیاری مقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول، مهدی صالحی نیا معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما ، ابوذر اسفندیاری پور شهردار و صالح آلوستانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان و جمعی دیگر مسئولین شهرستانی حضور داشتند./تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :