آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری:امروز میانگین طلاق به ازدواج در کشور ۲۲٫۵ درصد است که زیبنده نظام اسلامی ما نیست.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: آیت الله سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی در این باره گفت: از یک سال پیش کلاس های آموزشی قبل از ازدواج در برخی شهرهای گلستان از جمله علی آباد کتول آغاز شده که تاثیری خوبی در کاهش طلاق در این شهرستان داشته است.
وی خاطرنشان کرد: قبل از این کلاس های آموزشی، نسبت طلاق به ازدواج در علی آباد کتول افزون بر ۲۳ درصد بود که پس از آموزش های داده شده در بین آموزش گیرندگان در یک سال گذشته، این رقم به دو دهم درصد کاهش یافت.
آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: این آموزش ها در پنج بخش اخلاق، ایمنی منزل، احکام قضایی، مسائل بهداشتی و روانشناسی خانواده استن که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی، دادگستری، بهداشت و درمان و روانشناسان، قبل از ازدواج به زوج های جوان ارائه می شود.
وی بابیان اینکه ۷۰ درصد زوج های جوان در این آموزش ها شرکت کردند و ۳۰ درصد نیز در آن حضور نیافته اند، افزود: خانواده ها باید این آموزش ها را جدی بگیرند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اکنون آموزش های قبل از ازدواج در ۶ شهر دیگر استان گلستان و نیز در استان های مازندران و البرز نیز اجرا می شود و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
آیت الله حسینی شاهرودی متذکر شد: امروز میانگین طلاق به ازدواج در کشور ۲۲٫۵ درصد است که زیبنده نظام اسلامی ما نیست و می توان با آموزش های قبل از ازدواج این نسبت را بسیار کاهش داد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :