طیبی مدیرکل ورزش جوانان استان گلستان در آیین گلریزان در شهر فاضل آباد: ورزش بهترین وسیله برای برطرف شدن آسیب ها در جامعه است/ورزش شهر فاضل آباد معدن استعدادهای ناب در اکثر رشته ها است.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز:بهمن طیبی مدیرکل ورزش وجوانان استان گلستان در آئین گلریزان در شهر فاضل آباد به همت هیات زورخانه ای و پهلوانی بخش کمالان با بیان اینکه ورزش بهترین وسیله برای مشغول کردن مردم به ویژه جوانان کشور به نیکی و موجب کاهش آسیب دیدگی های اجتماعی می باشد،از همه ی کسانی که با دغدغه مندی در ترویج روحیه ورزشکاران به جهت توسعه ورزش استان تلاش می کنند تشکر و قدردانی کرد.

طیبی متذکر شد: از کسانی که در این هیاهوی ورزشی توجه به انجام کار فرهنگی دارند و تلاش می کنند که نقشی از فرهنگ ناب ایران در جامعه بسته شود،تشکر و قدردانی کردند و با اشاره به تقدیم مدال های قهرمانی از سوی جوانان به مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی و یا زدن نقش شهید مدافع حرم توسط قهرمان علی ابادی بیان داشت :چقدر زیباست که ما در میادین ورزشی شاهد این نوع فرهنگ از سوی جوانان ایرانی و افتخار آفرین خود هستیم.

وی در ادامه برگزاری یک چنین مراسمی نشان از فرهنگ ناب ایرانی می باشد و عنوان کرد: باید از همه ی عزیزانی که در دل سروصدا و زرق و برق های ورزشی نیاز نیازمندان رو می بینند و تلاش می کنند که مشکلاتشان برطرف شود قدردانی و تشکر به عمل آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان در پایان تصریح کرد:ورزش شهر فاضل آباد معدن استعدادهای ناب در اکثر رشته ها می باشد.

در ادامه حسین بیکی بخشدار کمالان،در این مراسم از ورزش باستانی به عنوان رشته ای یاد کرد که خاستگاه آن مرام و مسلک پهلوانی است گفت: این رشته ورزشی برای ما ایرانیان به عنوان نماد اخلاق مداری به حساب می آید.
وی عنوان کرد:این ورزش علاوه بر ایجاد سلامت و نشاط در دو بعد روحی و جسمی،موجب تقویت روحیه تعاون و همگرایی در افراد می شود،لذا این مکتب همانند مدرسه ای است که خصلتهای مثبت اخلاقی و انسانی را به شاگردان خود می آموزد.
بیکی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه در دنیا شاهد این هستیم که مرام و مسلک پهلوانی بسیار کم رنگ شده است،لزوم اینگونه فعالیت ها را مهم برشمرد و تصریح کرد:بحمدالله ما شاهد این هستیم که جوانان این مرزو بوم،با فعالیت در اینگونه از شاخه های ورزشی مانند رشته پهلوانی با اقتدا به مولای خود امام علی(ع) همیشه و در صحنه های ورزشی و اجتماعی  مقامهای اخلاقی را بر روی دستان خود بالا برده اند.
بخشدار کمالان اضافه کرد: به پیروی از راه پهلوانان گذشته همچون تختی و به حکم وظیفه انسانی در این مراسم که به مدد پهلوانان و ورزشکاران فاضل آبادی به نام گلریزان شکل گرفته حضور بهم رساندیم تا به زندانیهای جرایم غیرعمد، مستمندان و بیماران نیازمند اطراف خود کمک رسانی کنیم.

وی در پایان گفت:در جشن گلریزان سال قبل ۷ نفر از زندانیان غیر عمد از محل وجوهات این جشن بهره مند شدند و با توجه به مشارکت خوب مردم در این جشن در سال ۹۶ امیدواریم این رقم به دو برابر افزایش یابد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :