قره‎خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس اظهارداشت: مدافع ورزش در مجلس شورای اسلامی بودیم و تا زمانی که در مجلس باشیم این حمایت را خواهیم داشت.

به گزارش گروه ورزشی کمالان نیوز: اسدالله قره‎خانی  نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در نشست هم‎اندیشی وزیر ورزش و جوانان با هیات‎های ورزشی و سازمان‎های مردم‎نهاد استان گلستان،اظهار داشت: مدافع ورزش در مجلس شورای اسلامی بودیم و تا زمانی که در مجلس باشیم این حمایت را خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: از دولت به سبب آن که در ایام دهه فجر در استان گلستان از هیات وزیران شاهد نبودیم دلگیر شده بودیم و می‎خواستیم که بزرگان در ایام دهه فجر در این استان حضور پیدا می‎کردند.

نماینده مردم علی‎آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وزارت ورزش و جوانان به مجلس لایحه بیاورد برای جداسازی معاونت جوانان از آن حمایت می‎کنیم و امید داریم خانه جوان نیز در استان اتفاق بیفتد.

قره‎خانی  تاکید کرد: میانگین ورزشکاران استان گلستان که ۳۰۰ هزار نفر است نرم کشوری است و با توجه به شرایط آب و هوایی باید افزایش یابد.

وی گفت: در میانگین فضای ورزشی به تناسبی که نگاه می‎کنیم برای هر فرد در جهان ۲ متر و در ایران یک متر و در استان گلستان ۰٫۵۶ متر نرم فضای ورزشی در نظر گرفته شده و این استان نزدیک به ۲ میلیون جمعیت دارد و این یک نقیصه به‎شمار می‎رود و باید جبران شود.

نماینده مردم علی‎آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سرانه درآمدی ما در استان پایین است، صنایع بزرگ در استان گلستان وجود ندارد و از توان استان برای افزایش سرانه فضای ورزشی خارج است.

قره‎خانی با بیان اینکه شهر اصفهان، ارک و شهرهای جنوبی کشور به علت برخورداری از ۳ درصد منابع نفتی توانایی افزایش نرم سرانه ورزشی را دارند، گفت: سرمایه‎گذار نداریم و از امتیاز ویژه‎ای برخودار نیستیم و این کسری فضای ورزشی را باید چگونه دنبال کنیم؟.

وی با بیان اینکه ورزش و جوانان درآمدهای مختلفی دارد، گفت: ۶۰ میلیارد سیگار در کشور متاسفانه مصرف می‎شود و سرانه آن را افزایش دادیم و می‎توان از این محل و بهداشت و نوشابه‎گازدار به استان‎هایی مانند گلستان که سرانه فضای ورزشی آنها پایین است کمک شود.

نماینده مردم علی‎آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم استان گلستان این اعتراض را دارند سرمایه‎گذار به استان گلستان وارد نمی‎شود و امید داریم که به این بخش‎ها از سوی وزیر ورزش و جوانان توجه شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :