کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،صنابع دستی و گردشگری استان در شهرفاضل آباد اظهارداشت:علی آبادکتول و شهر فاضل آباد یکی از مناطقی است که موضوع اقوام در آن جذابیت خاصی دارد.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،صنابع دستی و گردشگری استان گلستان در مراسم افتتاح نوروزگاه و دهکده گردشگری شهرستان علی آبادکتول واقع در شهر فاضل آباد به خبرنگار کمالان نیوز گفت: یکی از تفاوت های اصلی استان گلستان با استان های شمالی و خیلی از استانهای دیگر وجود ظرفیت اقوام است که باعث شده گردشگران نگاه خاص و ویژه ای به استان گلستان داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنابع دستی و گردشگری استان افزود:علی آبادکتول و شهر فاضل آباد هم یکی از شهرستان ها و بخش های است که موضوع اقوام در آن جذابیت خاصی دارد.

وی تاکید کرد:با استقبال خوبی که مردم از دهکده گردشگری دارند نشان دادن که نسبت به موضوع اقوام اعتقاد دارند.

حسن هدایتی کتولی فرماندار علی آبادکتول در حاشیه افتتاح این دهدکده در جمع خبرنگاران گفت:نوروزگاه و دهکده گردشگری یک فرصتی است که بتوانیم فرهنگ شهرستان را ترویج دهیم و این یک رویداد مهم فرهنگی برای ما می باشد.

هدایتی کتولی یادآور شد:شهرستان علی آبادکتول در باطن گنجینه اقوام مختلف است و شعار مردم علی آبادکتول درکنار هم زیستن اقوام است.

فرماندار علی آبادکتول عنوان داشت:سوغاتی فرمانداری علی آبادکتول به مسافرین هم زیستی مسالمت آمیز در کنار هم بودن می باشد.

حسین بیکی بخشدار کمالان در حاشیه افتتاح دهکده گردشگری شهرفاضل آباد به خبرنگار کمالان نیوز گفت:دهکده گردشگری شهرستان علی آبادکتول واقع در شهر فاضل آباد با همکاری اداره منابع طیبعی،میراث فرهنگی،سازمان تبلیغات اسلامی،شهرداری و شورای اسلامی شهر فاضل آباد،دهیاران وشورای اسلامی روستاهای بخش کمالان راه اندازی شد.

بیکی متذکر شد:هدف از راه اندازی این دهکده شناساندن آداب ، رسوم و فرهنگ قومیت های مختلفی که در شهرستان علی آبادکتول زندگی می کنند،است.

وی خاطرنشان کرد:۲۰ غرفه در این دهکده برپا شده که در این غرفه ها صنایع دستی،لبنیات محلی و کلبه ها و آلاچیق های مختلف اقوامی که در این شهرستان زندگی می کنند ،وجود دارد.

بخشدار کمالان عنوان داشت:از ۲ فروردین لغایت ۱۵ فروردین این دهکده دایر است.

لازم به ذکر است خبرنگار کمالان نیوز در پایان این مراسم به رسم ادب و عرض خداقوت و تبریک سال نو به ایستگاه ایمنی و سلامت هلال احمر شهرستان علی آبادکتول(ایستگاه سلامت یادمان شهید مدافع حرم شهرفاضل آباد شهید شیبانی مجد) و ایستگاه نوروزی پلیس گلستان مستقر در شهر فاضل آباد حضور یافت .

تدوین: وحید ولی اللهی

این خبر را به اشتراک بگذارید :