فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبرداد:کشف و معدوم شدن ۲ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و پلمپ یک مطب دندانسازی غیرمجاز در شهرستان علی‌آبادکتول

به گزارش گروه حوادث کمالان نیوز: عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در این باهر گفت: همزمان با آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون تعداد ۵۳ هزار و ۲۸۰ مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه اکثر بیماران مراجعه کننده به صورت سرپایی مداوا شدند، افزود: ۴۷ هزار و ۹۱۶ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و ۵ هزار و ۳۶۴ نفر بستری و پس از درمان ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به ۲۰ هزار مورد بازرسی از مراکز، اماکن و سامانه‌های آبرسانی در سطح استان متذکر شد: در این راستا ۳۶۲ مرکز متخلف بهداشتی به مراکز قضایی معرفی شدند.

فاضل همچنین از توقیف یک مورد مطب دندانسازی غیربهداشتی و غیرمجاز در شهرستان علی‌آبادکتول خبر داد و تصریح کرد: این مطب غیرقانونی توسط واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت شهرستان شناسایی و توقیف شد.

وی با اشاره به کشف و معدوم شدن ۲ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاقد مجوز بهداشتی در طرح سلامت نوروزی علی‌آبادکتول بیان داشت: این میزان مواد غذایی فاسد با نظارت و بازرسی بهداشت محیط شهرستان علی آباد کتول از سطح عرضه کشف و از چرخه مصرف خارج شد./فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :