معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اظهارداشت: در تعطیلات ایام نوروز شهرستان علی‌آبادکتول به سمت گرگان به عنوان پرترددترین مسیر گلستان معرفی شد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:عادل مصدقی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان در این باره گفت: استان گلستان یکی از استان‌های پرتردد کشور طی سال ۱۳۹۷ بود و مسیر علی‌آبادکتول به سمت گرگان به عنوان پرترددترین مسیر گلستان معرفی شد.

وی با بیان اینکه سامانه تردد شمار در ۵۰ نقطه از سطح استان گلستان فعال است،متذکر شد: در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۷ تردد بیش از ۱۰ میلیون اتومبیل در گلستان به ثبت رسید.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان خاطرنشان کرد: سرعت متوسط اتومبیل‌ ها در ایام نوروز ۸۱ کیلومتر بر ساعت بود که نمایانگر این است که در محورهای مواصلاتی استان‌های گلستان ترافیک سنگین تا نیمه‌سنگین را داشتیم اما در این مدت ترافیک روان را داشتیم و تمام تلاش ما بر این بود که تردد اتومبیل‌ها را در محورهای مواصلاتی روان کنیم تا مسافران به راحتی در مسیر تردد کنند.

مصدقی از فعال بودن ۴۰ اکیپ در ایام نوروز در سطح استان گلستان خبر داد و افزود: در سال جاری ۴۰ اکیپ راهداری به صورت شبانه‌ روزی در جاده‌های استان گلستان فعالیت می‌کردند تا در راستای برقراری یک ترافیک ایمن و روان برای کاربران جاده‌ای ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: در مرحله اول ۳۷ اکیپ راهداری را برای روان کردن ترافیک در نظر گرفته بودیم ولی در مرحله دوم ۴۰ اکیپ فعال شد و نقاط حساس در قالب نقاط ۱۸ گانه که تعیین شد از ورودی غرب استان گلستان پلیس راه نوکنده تا شرق گلستان همچنین محورهای کوهستانی مانند محور توسکستان به شاهرود و غیره را به عنوان نقاط ۱۸ گانه تعیین کردیم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان تصریح کرد: نقاط ۱۸ گانه به صورت آشکار و محسوس در محورها تعیین شده بود.

مصدقی بیان داشت: با توجه به تردد بسیار زیاد اتومبیل‌ ها در محورهای استان گلستان طرح ترافیک تا ۱۷ فروردین ماه جاری در سطح استان گلستان فعال است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :