حضرت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری:فراگیری آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای توسط جوانان ضرورت دارد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: همزمان با فرارسیدن سال جدید و عید نوروز، سیدعلیرضا حسینی طلب، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، مدیر حراست، مسئول روابط عمومی و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان علی آبادکتول با نماینده  مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کردند.

حضرت آیت الله حسینی شاهرودی، نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته این اداره کل، تأکید کرد: فراگیری آموزش های فنی وحرفه ای توسط جوانان ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: فراگیری دانش های مهارتی در سرعت اشتغال فرد مهم بوده و بالا بردن سطح این دانش ها مطمئنا در آینده اثرات مثبت آن شامل خود فرد خواهد شد.

در ادامه سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به بیان عملکرد آموزشی این اداره کل در سال گذشته و برنامه های آموزشی سال ۹۷  پرداخت.

وی گفت: این اداره کل با وجود مراکزی با پتانسیل بالا و ظرفیت های گوناگون آموزشی، سعی داشته تا در راستای توانمند نمودن افراد فاقد مهارت نقش مهمی در حل معضل اشتغال افراد بخصوص جوانان داشته باشد.

حسینی طلب افزود: هدف آموزش های فنی و حرفه ای ترغیب مردم به فراگرفتن حداقل یک حرفه کاربردی است تا بتوانند تاثیرات مثبت در خود، محیط و نهایتا جامعه ایجاد کنند.

 وی تأکید کرد: خانواده ها فراگیری حداقل یک حرفه برای فرزند خود را در سبد خانوار قرار دهند تا از همان ابتدا با آموزش های مهارتی بیگانه نبوده و بتوانند برای شغل خود در آینده نیز تصمیم گیری صحیحی نموده و به مشکل برنخورند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :