اسفندیاری پور شهردار علی آبادکتول اظهارداشت: یادمان ۴۵۶ شهید شهرستان را به همت شهرداری علی آبادکتول در پارک انقلاب احداث می کنیم/مردم در پرداخت عوارض خود به شهرداری با ما همکاری کنند.

به گزارش کمالان نیوز: ابوذر اسفندیاری‎پور شهردار علی آبادکتول در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان علی آبادکتول و استان گلستان گفت: در مدت ۶ ماه ،شهرداری و شورای اسلامی شهر تعامل خوبی داشتند که این رویه باعث وحدت رشد و توسعه شهر می باشد.

اسفندیاری پور افزود:شهرداری علی آبادکتول حدود سه و نیم میلیارد تومان عوارض از شهروندان طلب دارد و از شهروندان درخواست داریم که در این زمینه ما را کمک کنند و ما نیز در سال جاری به ساکنین کوچه ها جهت آسفالت و جدول بندی که پنجاه درصد از عوارض خود را پرداخت نمایند خدمات دهی انجام می دهیم،مردم در پرداخت عوارض خود به شهرداری با ما همکاری کنند.

شهردار علی آبادکتول اظهارداشت:گلخانه با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیون تومان از منابع داخلی شهرداری را احداث کردیم تا با دو دیدگاه که یک، منبع پایدار و توسعه کشت گل و گیاه در شهر باشد و دومین هدف همشهریان را به سمت پرورش گل های آپارتمانی سوق دهیم.

وی تصریح کرد: ۱۹ تیر ماه سال ۱۳۳۲ علی‎آباد کتول شهر شد و بیست و ششمین شهرداری هستیم که در علی‎آباد کتول فعالیت می‎کنم.

اسفندیاری پور افزود: قدیمی ترین محله شهر محله خارکلاته و بعد از آن محله جنگلده و محله علی آبادکتول است.

شهردار علی‎آبادکتول متذکر شد: در مدت تاسیس شهرداری، در سال ۱۳۹۶ بالاترین میزان بودجه مصوب شهرداری را شاهد بودیم و اعتبار ۱۳ میلیارد و ۴۴۰ میلیارد تومانی که در سال ۱۳۹۶ در نظر گرفته شده بود ۱۷ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان تحقق یافت که ۲۸ درصد در تحقق بودجه رشد داشته است.

اسفندیاری با بیان اینکه در زمانی که مدیریت شهرداری را برعهده داشتم نزدیک به ۲ میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم، افزود: بین رده‎های بالای شهرداری استان هستیم که تحقق بودجه آن رشد داشته و در ۶ ماه چارت جدید شهرداری که در مرداد ماه ابلاغ شده بود، تحقق یافت.

اسفندیاری پور بیان داشت: در حال پیگیری  هستیم تا سینما قدس علی آبادکتول که در دست سازمان تبلیغات حوزه علمیه قم است را در اختیار بگیریم.

وی یادآور شد: کل شهرداری‎ها در کل کشور متوسط ۳۰ درصد مازداد نیرو دارند و از این بضاعت نیروهای شهرداری تلاش کردیم که بیشترین استفاده را کنیم و جذب نیروی جدیدی نداشتیم.

اسفندیاری پور اضافه کرد:در بحث بودجه ما در سال ۹۷ اعتباری بالغ بر ۱۴میلیارد و نیم تومان مصوب کردیم که ۵۲درصد آن عمرانی و ۴۸ درصد آن جاری می باشد.

شهردار علی‎آبادکتول با بیان اینکه در جذب نیروهای متخصص باید اهتمام بیشتری شود، گفت: تا سال ۱۳۷۱ حقوق کارکنان شهرداری‎ها را وزارت کشور پرداخت می‎کرد که از سال بعد توسط شهرداری‎ها این پرداخت‎های حقوق انجام شد که بار سنگینی به دوش شهرداری‎ها بود.

این مقام مسئول گفت:کمیته تدوین پنج ساله شهرداری را تشکیل دادیم تا از مهم ترین برنامه های شهرداری در سال جاری ، کاستی ها ، کمبودها و پتانسیل ها را برای ما مشخص کند.

وی با بیان اینکه ماهیانه ۴۰۰ میلیون تومان برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‎ علی‎آباد کتول در نظر گرفته می‎شود، تاکید کرد: این مهم سبب شد که با تلاش بیشتر بتوانند در مسیر تحقق بودجه تلاش کنند.

اسفندیاری پور خاطرنشان کرد: بعد از رنگ آمیزی دیوارهای شهر به نقاشی دیوارها می پردازیم که این نقاشی تلفیقی از یادمان شهدای شهر ،فرهنگ شهادت و هم معرف فرهنگ بومی همه اقوام باشد.

شهردار علی‎آباد کتول یادآور شد: براساس چارت مدیریت ۸۰ نیرو در شهرداری در نظر گرفته شده اما میزان به‎کارگیری با توجه به وجود نیروهای مازاد در شهرداری‎ها بیش از این تعداد است.

اسفندیاری‎پور با بیان اینکه ۱۴ میلیارد تومان بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری علی‎آباد کتول در نظر گرفته شده، افزود: ۵۲ درصد بودجه شهرداری علی‎آباد کتول عمرانی و ۴۸ درصد جاری است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز از کارشناسان در کمیته زیباسازی شهری استفاده کردیم، یادآور شد: شهرداری باید نقشه راهی داشته باشد تا بتواند برای سال‎های آینده برنامه‎ریزی‎هایی انجام دهد و کاستی‎ها را احصاء و برطرف کند.

شهردار علی‎آباد کتول با بیان اینکه با اسفندیاری‎پور به نوروزگاه علی‎آباد کتول اشاره کرد و یادآور شد: آئین نوروزخوانی در شهر علی‎آبادکتول امسال برای نخستین‎بار اتفاق افتاد و درصدد هستیم در سنوات آینده بتوانیم با بهترین نحو و حتی از ظرفیت دیگر اقوام این شهر نیز استفاده کنیم.

اعتبار ۵۵ میلیون تومانی گلخانه‎ای را در علی‎آباد کتول با استفاده از منابع داخلی شهرداری احداث کردیم، افزود: با احداث این گلخانه به دنبال این بودیم که همشهری‎ها را به سمت پرورش گل‎های آپارتمانی سوق دهیم و از سویی بتوانیم از ظرفیت این گلخانه برای زیباسازی شهری استفاده کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: یادمان ۴۵۶ شهید شهرستان را به همت شهرداری علی آبادکتول در پارک انقلاب احداث می کنیم که صفر تا صد آن با شهرداری می باشد.

اسفندیاری‎پور به انعقاد تفاهمنامه‎های عمرانی و ساخت آسفالت و سنگ‎شکن اشاره کرد و گفت: این تفاهم‎نامه‎ها سبب شد که رشد خوبی در حوزه فعالیت‎های عمرانی داشته باشیم و بیش از ۱۰۰ درصد توانستیم درآمد سنگ‎شکن را افزایش دهیم.

وی به راه‎اندازی و توسعه خانه فرهنگ در علی‎آباد کتول اشاره کرد و تاکید کرد: ۴۸۰ میلیون تومان از بدهی‎های دستگاه‎های اجرایی به شهرداری در سال ۱۳۹۶ محقق شد و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هنوز از دستگاه‎های اجرایی طلب داریم که مورد موافقت قرار گرفته و صورت جلسه‌ای برای آن تهیه شده و امید داریم بتوانیم در سال ۱۳۹۷ آن را محقق کنیم.

شهردار علی‎آبادکتول گفت: با ساخت المان‎ها و توجه به ورودی‎ها و خروجی‎های شهر در ایام نوروز توجه شد و موضوع روشنایی در سطح شهر نیز به منظور جذب گردشگر اقدام شد.

وی در پایان تصریح کرد:معتدل ترین شهر در استان شهرعلی آبادکتول است که شامل جنگل و دریاچه(سد کبودوال) و دشت را دارا می باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :