در راستای شعار سال ۱۳۹۷ حمایت از کالای ایرانی، مراسم افتتاح شعبه خان ببین باکارخانه تراکتور سازی ایران و گروه ادوات کشاورزی یوسفی در علی آبادکتول برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز:در راستای شعار سال ۱۳۹۷ حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری و ایجاد اشتغال و افزایش تولید کالای داخلی ،مراسم افتتاح شعبه جدید کارخانجات تولیدی تراکتورسازی (تراکتورسازی ایران)در شهر خان ببین با حضور آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ،محمدرضا یوسفی مدیر فروش کارخانه تراکتورسازی ایران در علی آبادکتول، مهاجر رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ،جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی ،کشاورزان و صنعتگران در هتل کانیار علی آبادکتول برگزار شد.

حمایت از کالای ایرانی یعنی اشتغال و عزت نفس دادن به نیروی کار جوان در کشور

در ابتدای این مراسم حضرت آیت الله سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حمایت از کالای ایرانی یعنی اشتغال و عزت نفس دادن به نیروی کار جوان در کشور و همه باید در این زمینه کوشا باشیم،هم دولت هم ملت.

وی خاطرنشان کرد: اولویت نظام باید حمایت از کالای ایرانی باشد که امسال نیز به فرموده مقام معظم رهبری مزین شده است و این رویه باید به صورت عملی در جامعه پدیدار گردد.

رسالت اصحاب رسانه باید ترویج اخلاق اسلامی در جامعه باشد

در ادامه حجت الاسلام سید علی حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان علی آبادکتول بیان داشت: رسالت اصحاب رسانه باید ترویج اخلاق اسلامی در جامعه باشد که اگر اخلاق اسلامی در جامعه وجود داشته باشد قطعا سلامت اجتماع نیز تضمین می گردد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان علی آبادکتول یادآور شد :در همه ابعاد باید اخلاق را رعایت کنیم چه در بعد سیاسی ، اجتماعی ،فرهنگی و چه در بعد اقتصادی باید رعایت اخلاق مدنظر همه قرار گیرد.

وی ادامه داد:امسال به فرموده رهبری انقلاب،سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است و وظیفه تک تک ما حمایت از کالا داخلی و تولید ملی است که در این مراسم یک نمونه از تولید ملی را به همت خانواده مرحوم حاج علی اکبر یوسفی در تولید اداوات کشاورزی مشاهده می کنیم.

مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در این مراسم نکاتی را در راستای بحث تخصصی و توسعه کشاورزی در آینده ایراد کرد.

وی افزود: کشاورزی از آغاز بشر با زندگی مردم در همه عرصه ها اجین بوده و نوع اهمیت غذایی و افزایش تولید دو نگاهی بود که مردم و کشاورزان و جامعه با استفاده از پتانسیل یکدیگر توانستند این کار را بثمر برسانند.

هیچ نماینده ای برای تراکتور سازی در جمهوری اسلامی، امین تر از مرحوم حاج علی اکبر یوسفی نبود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: راه درست کشاورزی کم خاک ورزی است و وقتی گندم درو شد نیاز به شخم و دیسک نیست و بقایای زراعی خود باعث از بین نرفتن رطوبت خاک می شود.

وی در تمجید خانواده این صنعتگر داخلی گفت:هیچ نماینده ای برای تراکتور سازی در جمهوری اسلامی، امین تر از مرحوم حاج علی اکبر یوسفی نبود،اولین کسی که اتوماسیون را رعایت کرد و قبول کرد هزینه های آن را پرداخت کند مرحوحم یوسفی بود و باعث خوشحالی است که در یکی دیگر از شهرستان های استان توسط فرزندان این مرحوم شعبه دیگر گروه کارخانجات یوسفی افتتاح شد.
مهاجر ادامه داد: ایجاد کارخانجات ایرانی یعنی اشتعال فرزندان ایران .

وی با گلایه از مسئولین اقتصادی و صنعتی این بخش متذکر شد:با قلی زاده مسئول فروش کارخانه تراکتور سازی ایران صحبتی داشتم و گلایه کردم که شما باید در این مراسم حضور میافتید و از این کار عظیم در شهرستان علی آبادکتول و شهرهای همجوار حمایت می کردید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد:ما باید با تجهیزات و ترابری، خود را بهینه و نو سازی کنیم مصداق آن یعنی یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم ۱۰ با درصد ضایعات یعنی ۱۵۰ هزارتن تلفات که در بحث بهینه سازی اداوات باید با این رویداد  مقابله کرد،اگر تجهیزات و ترابری خود را بهینه نکنیم ۱۵۰ تن گندم را در استان از دست خواهیم داد.
وی افزود:تمام گندم مورد نیاز استان گلستان، ۲۷۰ هزار تن گندم است که چیزی حدود ۶۰ درصد گندم را تلف می کنیم که این مورد باید با برنامه ریزی به ۲ یا ۳ درصد برسد و راه آن استفاده از تجهیزات جدید است.
مهاجر یاد آور شد:باعث خوشحالی است که فرزندان مرحوم یوسفی توانستند اشتغالزایی را با این حرکت جدید ایجاد کنند ، ما و کشاورزان نیز با حمایت از تولیدات این کارخانه در جهت پیشرفت حوزه کشاورزی قدم برداریم و این حرکت جدید باید با جایگزینی ادوات کشت مستقیم در راستای حذف ادوات سنتی همراه باشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت:گاو آهن و دیسک قاتل خاک هستند و باعث ایجاد صدمات جبران ناپدیر به خاک می شوند و بستر و رحم کشاورزی را از بین می برند.

وی اضافه کرد:در سال جدید ما در جهاد کشاورزی برای خرید کمباین های داخلی ۵ درصد یارانه سود تسهیلات بانکی از محل ارتقاء شاخص های اقتصادی مدنظر قرار دادیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  گفت:انتظار داریم امسال ۱۵۰ دستگاه کمباین در ناوگان برداشت در استان تزریق کنیم.

مهاجر اظهارداشت:سال گذشته و امسال بیش از ۲۸۰دستگاه ریزدانه کار کشت مستقیم به ناوگان کشاورزی استان افزوده شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:امکانات افزایش ۵۰۰ دستگاه ردیف کار کشت مستقیم در استان برای امسال در دستور کار قرار گرفت.

خبر: وحید ولی اللهی

این خبر را به اشتراک بگذارید :