سرهنگ پاسدار جعفری رئیس بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان در علی آبادکتول اظهارداشت:نقش خبرنگاران بسیجی،متعهد و دارای هویت انقلابی مبارزه با جنگ نرم دشمن است.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: سرهنگ پاسدار علی محمد جعفری رئیس بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان در اولین جلسه بسیج رسانه علی آبادکتول در سال ۱۳۹۷ با حضور خبرنگاران رسمی شهرستان در پایگاه بسیج حضرت معصومه(س)سپاه ناحیه شهرستان علی آبادکتول هدف از تشکیل این نشست را هویت بخشی به خبرنگاران و ایجاد یک جبهه متحد و متعهد در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی،انتقال پیام انقلاب، نظام و بالا بردن سطح کمی و کیفی رسانه ها را در مواجهه با معضلات خبری و رسانه ای با کمک خبرنگاران حاضر در این نشست عنوان کرد.
وی با بیان اینکه امروزه صهیونیسم جهانی و امپریالیسم بر روی رسانه های دنیا،به ویژه فضای مجازی از سیطره ی کاملی برخوردار است،نقش خبرنگاران بسیجی،متعهد و دارای هویت انقلابی مبارزه با جنگ نرم دشمن دانست و این نقش را بسیار پر اهمیت دانست و تصریح کرد: خبرنگاران برای بالا بردن سطح کیفی رسانه و تحقق اهداف نام برده شده با بسیج رسانه همکاری داشته باشند.
سرهنگ جعفری ادامه داد: بسیج رسانه یک مجموعه فرهنگی است نه یک رسانه امنیتی و نظامی و این صنف رسانه ای می خواهد فارق از هرگونه بحث های جناحی با سایر رسانه ها همکاری کند‌.
وی از اصلی ترین دلایل شکل گیری بسیج رسانه را که عمری ۶ ساله دارد،احساس کمبود و خلاء در حوزه رسانه و دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد این مبحث و تخصصی شدن اقشار گوناگون بسیج منجمله در حوزه رسانه عنوان کرد و افزود: ما خواهان همکاری با خبرگزاری های رسمی با تفکرات گوناگون که در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی است هستیم ولی رسانه های معاند در بسیج رسانه جایگاهی نخواهند داشت.
رئیس بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان تاکید: که باید در جهت بالا بردن سواد رسانه ای خود تلاش کنیم و یکی از دغدغه های اصلی بسیج رسانه در این خصوص کمک به بحث کمی و کیفی رسانه ها می باشد.
وی خاطرنشان کرد :هدف از تشکیل بسیج رسانه رقابت و آسیب رساندن به رسانه ها نیست،بلکه هدف دورهم جمع کردن خبرگزاری های رسمی شهر برای انسجام بیشتر در راستای تحقق اهداف یاد شده می باشد.

خبرنگار: وحید ولی اللهی

تدوین: مقداد عسکری

این خبر را به اشتراک بگذارید :