رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول از برگزاری سومین دوره مسابقات شهر ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول خبر داد.

 به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: فرهاد سنچولی رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول درباره برگزاری مسابقه استانی شهر ریاضی ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه گفت: هدف از برگزاری این مسابقات هیجان‌انگیز و آموزنده ارتقای آگاهی و علاقه‌مندی دانش‌آموزان به ریاضی و ایجاد شور و نشاط علمی و تقویت توانمندی مهارت‌های زندگی در دانش‌آموزان است.

وی افزود: این مسابقه از سوی دکتر مجیدمیرزا وزیری عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد طراحی شده و در کشورهای اروپایی مورد استقبال قرار گرفته است.

سنچولی درباره فضای این مسابقات بیان داشت: در این مسابقه اشکالات فضای امتحان حذف شده و فرصتی برای آموختن و همینطور افزایش مهارتهای مختلف زندگی را فراهم آورده است به‌طوری‌که در زمان دو ساعت اجرای مسابقه، شوق یادگیری، هیجان علم آموزی و تمرکز کردن برای دانش‌آموزان به اوج می‌رسد و تجربه به یادماندنی را برایشان رقم می زند.

نماینده شهر ریاضی در استان گلستان با بیان این مطلب که در برگزاری این مسابقه همه استادان گروه ریاضی و آمار این واحد دانشگاهی در تیم اجرایی و داوری این مسابقات حضور دارند، قوام علمی این مسابقه را تضمین کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش دبیران، مدیران مدرسه و اولیای دانش‌آموزان، زمینه لازم برای حضور دانش‌آموزان علاقه‌مند فراهم شود تا بتوانند در این مسابقات شرکت و حس جدیدی را تجربه کنند.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول هزینه شرکت در این مسابقات را بیست هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: هر تیم شامل یک سرپرست و سه دانش آموز با جنسیت واحد و از پایه‌های ۸،۷،۶و یا پایه‌های ۱۱،۱۰،۹است که علاوه بر تکمیل فرم ثبت‌نام و تعیین یک نام برای تیم خود با ارسال فیش پرداختی تا تاریخ ۷ اردیبهشت از دو طریق مراجعه به سایت مسابقه یا کانال تلگرامی به آدرسهای http://Arith.aliabadiau.ac.irو @Arithlandgolestan می‌توانند برای شرکت در این مسابقات اقدام کنند.

سنچولی درباره تمدید زمان ثبت‌نام و زمان برگزاری مسابقه در استان متذکر شد:در صورت استقبال تمهیداتی صورت گرفته است که قبل از شروع مسابقه به صورت حضوری هم ثبت‌نام انجام شود.

وی تصریح کرد: مسابقه برای دختران در روز یکشنبه ۹ اردیبهشت و برای پسران۱۱اردیبهشت از ساعت۹ صبح تا ۱۲ در محل سالن ورزشی شهید صادقی واحد علی آبادکتول برگزار می شود و بعد از اجرای مسابقه سه تیم برتر معرفی و علاوه بر اهدای جوایز برای مسابقه کشوری به دانشگاه فردوسی مشهد معرفی خواهند شد.

سنچولی یادآور شد: با در نظر گرفتن جایگاهی مناسب برای همراهان شرکت کنندگان ازخانواده‌ها و دبیران پرتلاش ریاضی استان دعوت می‌کنیم باحضورشان در دانشگاه، بالندگی و نشاط فرزندانشان رانظاره گر باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :