آیت الله سید مجتبی نورمفیدی اظهار داشت: امت اسلامی با آگاهی و معرفت بیشتر نسبت به دشمنان و بدخواهان روزگار، دست در دست هم علیه دشمن متحد شوند.
به گزارش خبرنگار کمالان نیوز:آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در مراسم ختم نماز تراویح مسجد جامع عرفانی آق قلا، اظهار کرد: همه با وحدت و همدلی می توانیم بر مشکلات فائق بیاییم، دشمن اگر امکان پیدا کند و بر ما مسلط شود به هیچ کسی رحم نمی کند.
وی متذکر شد: بین شیعه و سنی همدردی و همدلی وجود دارد، یکی از ثمرات مهم ماه مبارک رمضان افزایش حس همدردی و تحریک عواطف انسانی و به فکر گرسنگان و تشنگان جامعه بودن است.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه رسول گرامی اسلام (ص) از رمضان به عنوان ماه صبر یاد کرده است، تصریح کرد: روزه گرفتن صبر را در انسان به خوبی تقویت می کند و خداوند بهشت را پاداش صابران قرار داده است.
وی، افزود: صبر بر مشکلات یکی از ثمرات رمضان است که صبر بر طاعت و صبر بر معصیت داریم.
وی عنوان داشت: روزه حقیقی صبر و استقامت ما را در راه طاعت خدا و بندگی او بیشترمی کند.
آیت الله نورمفیدی با اذعان بر اینکه روزه گرفتن فهم و معرفت انسان را ارتقاء می بخشد، ابراز کرد: روزه گرفتن حجاب ها را از جلو دل انسان کنار می زند و با باز شدن حقایق و اسرار، از عوالم غیب باخبر می شود.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: امت اسلامی با آگاهی و معرفت بیشتر نسبت به دشمنان و بدخواهان روزگار دست در دست هم علیه دشمن متحد شوند که برای تضعیف انقلاب، نظام اسلامی و مسلمانان صف بسته اند.
به گفته وی؛ امت اسلامی پایان ماه مبارک رمضان صبورتر، فهیم تر و همدل تر می شوند.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم، خاطر نشان کرد: امنیت و آسایش موجود کشور که مدیون خون شهدا و مدافعان حرم هستیم سرمایه بسیار ارزشمندی است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :