نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی:انتظار است وزارت نیرو قدم‌ های موثرتری برای رفع مشکلات نیروگاه برق علی آبادکتول بردارد.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز:در آئین افتتاح این طرح با حضور وزیر نیرو اعلام شد که ارتقای فناوری این واحدها به سیستم MAP2B با استفاده از دانش بومی و متخصصان داخلی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام و راندمان این واحد از ۳۳٫۵ به ۳۶٫۲ درصد رسید.
در این مراسم همچنین اعلام شد که طرح ارتقای فناوری این واحدها با اعتبار ۱۸ میلیون یورو برای افزایش ۴۲ مگاواتی تولید برق و کاهش خاموشی ها اجرا شده است.
به گزارش کمالان نیوز فاز اول نیروگاه ۱۵۰۰ مگاواتی علی آبادکتول در استان گلستان، در ۶ واحد گازی در سال ۱۳۸۹ به بهره داری رسید.
ساخت این نیروگاه با هدف تشویق، جذب و حمایت از سرمایه گذاری غیر دولتی در بخش نیروگاهی و همچنین استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقاء دانش فنی در ساخت نیروگاه ها به روش BOO صورت گرفته است.
نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی در آئین ارتقای فناوری این واحد گفت: این نیروگاه به عنوان صنعت مهم و موتور محرکه استان گلستان محسوب شده و لازم است که تلاش بیشتری برای رفع مشکلات آن بویژه در حوزه مطالبات انجام گیرد.
اسدالله قره خانی بیان داشت: انتظار است وزارت نیرو قدم‌ های موثرتری برای رفع مشکلات این نیروگاه بردارد.
وی ادامه داد: این نیروگاه ۶۴۰ درجه سانتیگراد حرارت ایجاد می‌ کند و حداقل انتظار مردم روستاهای اطراف این بوده که تعرفه برق آنها کاهش یابد.
اردکانیان وزیر نیرو نیز گفت: تغییر تعرفه برق مصرفی این شهرستان در هیات دولت پیگیری می شود.
نیروگاه برق شهرستان علی آبادکتول تنها نیروگاه تولید برق در گلستان است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :