قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:وزارت صنایع در شرایط حساس فعلی حالت انفعالی به خود گرفته است/برای مقابله با احتکار نیاز به همکاری بسیج و قوه قضائیه است.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مبارزه با مفاصد اقتصادی و لزوم برخورد با محتکرین گفت: موضوع احتکار در جامعه ما چیز جدیدی نیست در اوایل انقلاب نیز با شروع جنگ تحمیلی ما شاهد احتکار از سوی عده ای از افراد سودجو بودیم که قصد ضربه زدن به انقلاب را داشتند اما حالا بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و با توجه به تجربه هایی که در رابطه با احتکار از گذشته کسب کرده ایم نباید سیستم را طوری سازماندهی می کردیم که افراد سودجو به راحتی این فرصت را پیدا کنند و دست به چنین کار بسیار شنیع و نامناسبی بزنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص اقدامات انجام شده توسط بسیج در شناسایی محتکرین کالا گفت:نیروی مقاومت بسیج به سبب اعتقاداتی که نسبت به حفاظت و صیانت از انقلاب و منافع مردم و منافع ملی وجود دارد، وزارت صنایع خیلی راحت می تواند از این ظرفیت بزرگ استفاده کند.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله با احتکار و کشف محتکرین نیاز به همکاری بین بسیج و قوه قضائیه و ضابطین مربوطه است.

وی ادامه داد : دولت نباید ابتدا این فرصت را برای افراد سودجو فراهم می کرد قبل از اینکه دلارها را در اختیار وارد کننده ها قرار بدهد باید سیستم کنترل و نظارتی را دقیق تهیه می کرد که حالا بخواهیم در انبار های مختلف به دنبال اجناس احتکار شده باشیم همچنین عدم اعتمادی نسبت به آینده در جامعه وجود دارد که حتی تولید کنندگان داخلی نیز دست به احتکار می زنند.

قره خانی با اشاره به ضعف دولت در برخورد با محتکرین، اظهار داشت: دولت باید سازوکار لازم نسبت به استمرار تولید را فراهم کند، کارخانه داران نباید این خلاء را احساس کنند که وقتی انبارخود را خالی کنند دیگر نمی توانند مواد اولیه تهیه کنند و یا نتوانند ارز دولتی مورد نیاز خود را برای واردت  مواد اولیه تامین کنند. اگر این مشکل حل شود انگیزه احتکار نیز از بین می رود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنایع در شرایط حساس فعلی حالت انفعالی به خود گرفته است و رفتارش نسبت به موضوع احتکار مانند زمانی است که در شرایط عادی قرار دارد و فقط نظاره گراست و به فکر این است که مانند گذشته چطور برای خطاهایی که مرتکب شده بود برای مجلس و دستگاه های نظارتی دلیل سازی کند وفقط پاسخگوی سوالات آنها باشد./راه دانا

این خبر را به اشتراک بگذارید :