اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:کلیات و جزئیات لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اینچه برون در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز:اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:چهارشنبه گذشته کلیات لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اینچه برون در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و صبح یکشنبه (دیروز) جزییات این لایحه به تصویب رسید.
وی با یادآوری این که لایحه منطقه آزاد در مجلس نهم، دو مرحله مطرح شده و متاسفانه رای نیاورده بود، افزود: در این دوره تلاش کردیم هم فضای درنظر گرفته شده برای منطقه آزاد اینچه برون به طور کامل مشخص باشد و هم کار کارشناسی دقیق انجام دهیم که لایحه منطقه آزاد اینچه برون «اما و اگر»های گذشته را نداشته باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در فاصله ارسال لایحه هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ابتدا از دکتر لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی)  و سپس اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دعوت کردیم تا از نزدیک وضعیت گلستان، منطقه آزاد و اینچه برون را مشاهده کنند.
وی عنوان داشت: پس از آن که جلسه روز چهارشنبه گذشته که لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در مجلس مطرح شد بعضی از نمایندگان اعتراضاتی را مطرح کردند مبنی بر این که این لایحه مغایر با برنامه ششم توسعه است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  یادآور شد: با استدلال‌های قانونی که ارائه شد دکتر لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) این لایحه را با نصف به علاوه یک به رای گذاشتند و کلیات آن به تصویب رسید. 
قره خانی خاطرنشان کرد: صبح یکشنبه (دیروز) جزییات این لایحه به شور گذاشته شد و خوشبختانه با فعال شدن نمایندگان استان گلستان و سایر استان‌هایی که ایجاد مناطق آزاد آن‌ها در لایحه مطرح شده بود، و در سایه همکاری در نهایت این لایحه مهم و کلیدی به تصویب رسید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :