مدیر حج و زیارت استان گلستان اظهارداشت:برای رفاه حال زائران اربعین، شهر فاضل آباد که فاقد دفتر زیارتی بود مجوز فعالیت دفتر موقت زیارتی را صادر کردیم/دفتر موقت کنسولگری عراق در استان راه اندازی شده است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: سیدعلی میرقاسم پور، مدیر حج و زیارت استان گلستان در این باره گفت: ثبت نام زائران اربعین از امروز در سامانه سماح آغاز آغاز شده و مشتاقان شرکت در این اجتماع عظیم حسینی از طریق رایانه شخصی و یا دفاتر زیارتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: زائران اربعین حسینی برای ثبت نام باید مشخصات کد ملی، شماره گذرنامه، تاریخ تولد را وارد سامانه کنند. زائری که گذرنامه نداشته باشد نمی تواند ثبت نام کند و باید گذرنامه زائران ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

مدیر حج و زیارت گلستان افزوذ: زائران برای پذیرش و ثبت نام می توانند به ۴۸ دفتر زیارتی سطح استان مراجعه کنند، همچنین برای رفاه حال زائران در سه شهر سرخنکلاته، فاضل آباد و جلین که فاقد دفتر زیارتی بودند مجوز فعالیت دفتر موقت زیارتی صادر شده است.

وی تاکیدکرد: در موقع ثبت نام زائران باید محل سکونت و محل اعزام خود را در سامانه ثبت کنند و می تواند از طریق این سامانه نوع خودروی اعزامی خود را از مبدا تا مرز مشخص و حتی برای خودروی شخصی خود در مرز مهران پارکینگ رزرو کنند.

مدیر حج و زیارت گلستان اضافه کرد: بر حسب تصمیم ستاد اربعین حسینی مبلغ واریزی زائر ۴۰ دلار به اضافه هزینه بیمه، خدمات هلال احمر و خدمات دفتری است. دلار هم فقط برای کسانی که از طریق سامانه ثبت نام کنند پرداخت می شود.

وی هزینه ویزا را ۳۷۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: به جهت رفاه حال زائرین، دفتر موقت کنسولگری عراق در استان راه اندازی شده است تا زائران بتوانند در مدت ۴۸ ساعت تا ۷۲ ساعت ویزای خود را دریافت کنند.

میرقاسم پور از زائران و مردم استان خواست تا ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و همچنین خود را از لحاظ جسمی و روحی برای شرکت در این راهپیمایی عظیم آماده کنند و از وسایل مناسب برخوردار باشند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از استان گلستان به اربعین حسینی اعزام شدند و امسال با توجه به محدودیت پیش بینی می شود ۲۰ هزار زائر از استان گلستان اعزام شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :