رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در بخش تولید رب در استان نداریم، گفت: انبار کشف شده در علی آبادکتول احتکار نبوده و گران فروشی مشکل این مورد بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان ، روزسه شنبه ۱۰ مهردر جمع خبرنگاران گفت:  تا یک ماه گذشته مشکل ما احتکار در انبارها و توزیع کننده ها بود اما امروز مشکل ما احتکار در منازل است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه امروز نیاز مردم برای کالاهایی که قدرت ماندگاری در منازل دارند بسیار بالاتر از نیاز واقعی است، افزود: باید فرهنگ همدلی و همیاری از سوی رسانه ها در جامعه ایجاد شود.

 

قوانلو با اشاره به اینکه آمار فروش رب و روغن در استان گلستان دوبرابر سال گذشته شده است، تصریح کرد: استان گلستان جزو بزرگترین تولیدکنندگان رب در کشور است و چه دلیلی دارد زمانی که قیمت کنترل شده تنظیم بازار اعلام می شود مردم به تعداد بسیار زیاد این محصول را خریداری کنند.

 

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در بخش تولید رب در استان نداریم، گفت: انبار کشف شده در علی آبادکتول احتکار نبوده و گران فروشی مشکل این مورد بوده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان اظهارداشت: مسئول تشخیص احتکار در استان ستاد احتکار است که رئیس ستاد احتکار بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و همه دستگاه های نظارتی وظیفه دارند موارد را با هماهنگی به این ستاد اعلام کنند.

 

وی ادامه داد: نباید بیش از حد جامعه را متشنج کنیم تا به تولیدکنندگان به احتکار دامن نزنند.

 

قوانلو خاطرنشان کرد: از روز گذشته توزیع رب و روغن تنظیم بازار آغاز شده که قیمت یک نوع برند رب ۹ هزار تومان و نوع دیگر ۶ هزار و ۷۵۰ تومان برای مصرف کننده است.

 

وی در خصوص نظارت بر بازار، گفت: ۲۰۰ بازرس سازمان مسئولیت بازرسی صنف های مختلف استان را برعهده دارند که از این تعداد، ۷۵ نفر از بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت و ۱۳۰ نفر از بازرسین اتاق اصناف هستند. همچنین بیش از ۴۰۰ بازرس افتخاری در سطح استان فعالیت دارند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در ادامه از رشد ۶۰ درصدی صادرات استان از گمرکات استان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و اظهارداشت: جوازهای تاسیس شده در این مدت ۱۲۸ مورد و پروانه های بهره برداری ۵۵۰ واحد بوده است.

 

وی گفت: میزان کل صادرات استان گلستان در این مدت ۱۵۲ میلیون دلار بوده که بیشتر به  کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان و قزاقستان صادر شده است.

 

قوانلو افزود: رشد صادرات تاثیر زیادی در بخش تولید داشته است و بازارهای جدید برای صادرات کالاها ایجاد شده است و به کشورهای بلغارستان، رومانی، قطر، لهستان، بحرین، فیلیپین، عمان صادرات صورت گرفته است.

 

وی عمده اقلام صادراتی را؛ پنیر، میلگرد، پلی استیلن و رب گوجه برشمرد و گفت: در این مدت ۹ میلیون دلار رب گوجه صادر شده است.

 

قوانلو با بیان اینکه رتبه استان در بخش تسهیلات رونق تولید رتبه ۵ کشور است، افزود: بالغ بر ۴۸۰ میلیارد تومان در این بخش مصوب شد و به بانک ها اعلام شده است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :