قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی:دولت با معرفی وزیر اقتصاد ناشناخته دست به آزمون و خطا نزند/وزیر اقتصاد باید استقلال رای داشته باشد.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز:اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار است وزیر اقتصاد را معرفی کند، بیان داشت: رئیس جمهور در دو دولت خود تا کنون دو وزیر اقتصادی معرفی کرده است که هر کدام از این وزرا ایراداتی داشته اند که وزیر اولی دیگر از سوی دولت معرفی نشد و وزیر دو از ناحیه مجلس استیضاح شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس با بیان اینکه باید وزیر برای وزارت اقتصادی معرفی شود که امتیازات و ویژگی هایی داشته باشد، توضیح داد: وزیر اقتصاد باید دارای اطلاعات علمی، دانشگاهی و به روز داشته باشد، در جریان تئوری های موفق اقتصادی و تئوری های منطبق با فرهنگ مردم ما و خصوصیات انقلابی باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر باید با مباحث توسعه ای آشنا و با هدف گذاری به دنبال رشد اقتصادی باشد، از سوی دیگر انتظار می رود مطالعات بین المللی داشته باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید با فرمول های مختلف و موفق اقتصادی آشنا باشد، تاکید کرد: همچنین باید فردی برای وزارت اقتصادی معرفی شود که تیم اقتصادی دولت، نیروی دانشگاه و مدیران اقتصادی فعال در بخش خصوصی او را به عنوان صاحب نظر بپذیرند، به عبارتی دولت نباید فرد ناشناخته ای را انتخاب و در فضای اقتصادی دست به آزمون و خطا بزند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد باید استقلال رای داشته باشد، گفت: وزیر اقتصاد باید فردی باشد که اگر به نطقه ای رسید که می تواند با آن بخش اقتصاد کشور را نجات دهد و تحول آفرینی کند تا گره های کور باز شود باید روی نظر خود پافشاری کند، نباید تحت تاثیر نظرات دیگران باشد و با نظر هر فرد شرایط اقتصادی را به جهت های مختلف ببرد و در نهایت سرگردانی بماند و مشکلات عدیده برای کشور.

این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین وزیری باید سکان اقتصادی کشور را در دست بگیرد که اعتماد به نفس دارد و در به اجرا در آوردن نظرات قابل قبول و مورد تایید صاحب نظران پافشاری می کند.

وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید اهل تعامل باشد، عنوان کرد: انتظار می رود وزیر اقتصاد با مجلس، قوای دیگر،  وزارتخانه ها و صاحب نظران اقتصادی تعامل داشته باشد، به طور مثال اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس بارها به دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه ارز تذکر دادند اما گوش دولتی ها بدهکار این هشدار نبود تا آنکه مشکلاتی در بازار ارز ایجاد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با تاکید براینکه باید در دولت جایگاهی برای وزیر اقتصاد قائل شد، بیان داشت: این درست نیست که رئیس کل بانک مرکزی مدیران بانک ها و سازمان های اقتصادی را تعیین کند اما در نهایت وزیر اقتصاد باید نسبت به عملکرد آنها به مجلس پاسخگو باشد، بایداین تعارضات در تصمیم گیری برطرف شود.

ماینده مردم علی آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی در نهایت به افزایش اختیارات وزیر اقتصادی اشاره کرد و گفت: وزیر اقتصاد باید رئیس تیم اقتصادی دولت باشد نه اینکه مشاور اقتصاد دولت بخواهد رهبری تیم را بر عهده بگیرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :