اسفندیاری‌مقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول:فرهنگ بسیجی باید در عرصه علم و پژوهش طنین‌انداز شود

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیور: علیرضا اسفندیاری مقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول در همایش بسیج این دانشگاه با موضوع نقش بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، گستره فعالیت‌های بسیج را بسیار وسیع عنوان و خاطرنشان کرد: هرچند بسیج به‌عنوان عقبه مردمی همه نهادهای نظام در همه زمینه‌ها قادر به ایفای نقش بوده است؛ اما در این برهه زمانی باید بیش از پیش در عرصه علم و پژوهش نیز ورود کند؛ چراکه این حوزه مظهر اقتدار است و کار علمی یک مجاهدت خاموش و جانفرساست.

وی با تأکید بر ایفای نقش بسیج در عرصه علمی ادامه داد: الگوهای بزرگ فراوانی داریم و باید فرهنگ بسیجی را در علم و پژوهش طنین‌انداز کنیم که در همین راستا باید شبانه‌روز مشغول کار جهادی و تحقیق باشیم و به نظام مقدس کمک کنیم.

اسفندیاری مقدم، شهادت طلبی، ایثار، از خودگذشتگی و کار برای رضای خدا از خصوصیات فرد بسیجی دانست و به بیان ویژگی‌های فرهنگ بسیجی از نظر مقام معظم رهبری پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند بسیج مولود انقلاب و سنگربان جهاد علمی در کشور می‌تواند باشد؛ چراکه هر چقدر تلاش در عرصه علمی بیشتر باشد موجب پیشرفت کشور در عرصه علمی و رضایت رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

در پایان این مراسم از تلاش حسین خانی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول تجلیل و مجتبی یوسفی به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی معرفی شد.

دانشگاهیان واحد علی‌آبادکتول پس از خاتمه همایش و تجدید میثاق با شهدای گمنام این واحد دانشگاهی در بیانیه‌ای حمایت خود را از مردم مظلوم یمن اعلام کردند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :