رئیس دانشگاه گلستان گفت: تغییر مداوم و جابجایی وزیر و به تبع آن مدیران وزارت علوم باعث اختلال در روند رو به رشد دانشگاه ها و تولید علم کشور می شود.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: فرهاد یغمایی رئیس دانشگاه گلستان در این باره گفت: به ثمر نشستن طرح های کلان و زیربنایی به چندین سال زمان احتیاج دارد و طبیعتا تغییرات در وزارت علوم اجرای طرح ها را متوقف و یا کند خواهد کرد.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به رونق دانشگاه ها، توسعه کمی و کیفی مراکز آموزش عالی و تولید علوم با نگاه کاربردی و تجاری سازی تحقیق و پژوهش دارد اما تغییرات پی در پی این طرح ها را نیمه کاره خواهد گذاشت.
رئیس دانشگاه گلستان خاطرنشان کرد: کندی فعالیت وزارتخانه مهمی مانند علوم، تحقیقات و فناوری ضربه جدی به رونق تولد علم در کشور وارده کرده و هزینه های زیادی برای مراکز آموزشی عالی به همراه خواهد داشت.
یغمایی ادامه داد: دانشگاه های کوچک بیشترین آسیب را از تغییر وزیر علوم می بینند و تطبیق آن ها با شرایط جدید و همخوانی با تحولات انجام شده دشوار و نیازمند زمان بیشتر است.
وی به فعالیت مرکز دانشگاهی تحت مدیریت خود اشاره کرد و گفت: دانشگاه گلستان با ۴ دانشکده در شهرهای علی آبادکتول و گرگان، ۱۵۳ عضو هیات علمی و ۴۲۰۰ نفر دانشجو در ۸۵ رشته مشغول فعالیت است.
رئیس دانشگاه گلستان بیان کرد: یکی از برنامه های مهم و جدی این مرکز توسعه کمی و افزودن بر فضای فیزیکی دانشگاه در کنار توجه به ارتقای سطح علمی اساتید و دانشجویان است.
یغمایی گفت: طی چهار سال اخیر و با تلاش انجام شده تعداد اساتید ارتقا یافته دانشگاه گلستان به دانشیار صد درصد بیشتر شد و امیدواریم این افزایش به تقویت پایه های علمی دانشجویان منجر شود.
وی به مشکلات مالی دانشگاه گلستان اشاره کرد و گفت: در نتیجه تلاش برای توسعه فضای فیزیکی بیش از ۳۷ میلیارد ریال به پیمانکاران و همکاران دانشگاه بدهکاریم که امیدواریم با حمایت صورت گرفته این بدهی پرداخت شود.
رئیس دانشگاه گلستان همچنین به تلاش برای افزایش کیفیت پایان نامه ها و مقالات علمی تولید شده در این مرکز علمی اشاره کرد و گفت: اگر چه برای تجاری سازی و بهره وری بیشتر از این تولیدات تلاش می کنیم اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :