حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه علی آبادکتول اظهارداشت: حوزه های علمیه به منزله چراغ و راهنمای شهرها هستند.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید علی مهدی نژاد امام جمعه علی آبادکتول،در جمع طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آبادکتول بیان کرد: حوزه های علمیه به منزله چراغ و راهنمای شهرها هستندکه اگر چراغ شهری روشن نباشد، مردم به بیراهه می روند که به لطف خداوند متعال حوزه های علمیه سابقه طولانی درخدمت به اجتماع دارند .

وی با اشاره به خدمات علمای سابق خاطرنشان کرد: شهید اول کتاب لمعه را در زندان به جهت قانونگذاری در کشور تالیف کرد، همچنین  کتاب های شیخ طوسی از دیگر تالیفات مهم شیعی است که با آتش زدن کتابخانه وی نیز دست از تلاش برنداشت.

امام جمعه علی آباد کتول ادامه داد: قبل از انقلاب با عقب نشینی حوزه های علمیه به دلایل مختلف، شاهد بسیاری از مشکلات در جامعه بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با تاکید بر حضور روحانیت در جامعه افزود: طلاب از طریق علمی که می آموزند در جهت اصلاح قلب و نشان دادن فساد به خود باشند تا با نیت سالم در عرصه های مختلف جامعه حضور پیدا کرده و به این وسیله اسلام و معارف دینی را در تمام اقشار جامعه گسترش دهند که در مقابل فساد ایستادگی نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد گفت: فراگیری علم طلاب، در جهت اصلاح قلب و نشان دادن فساد به خود باشد تا با نیت سالم در عرصه های مختلف جامعه حضور پیدا کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :