رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که ذخیره گاه‌های گونه ارزشمند سرخدار ایران در گلستان، به ویژه در منطقه علی آبادکتول قرار دارد گفت: کسانی که اقدام به قطع، قاچاق و خرید و فروش فرآورده‌های حاصل از چوب سرخدار می‌کنند علاوه بر جزای نقدی باید به مقدار ارزش واقعی این چوب‌ها نیز غرامت بپردازند.

به گزارش گروه حوادث کمالان نیوز: هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان در پی درج خبر‌هایی مبنی بر خرید و فروش قلیان و صنایع دستی با چوب سرخدار در فضای مجازی بیان کرد: در نامه‌ای بررسی و رسیدگی ویژه به این موضوع به دادستان علی آبادکتول سپرده شد و از دادستان علی آباد کتول خواست پس از بررسی ابعاد این موضوع، متخلفان را شناسایی و تحت پیگرد قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که ذخیره گاه‌های گونه ارزشمند سرخدار ایران در گلستان، به ویژه در منطقه علی آبادکتول قرار دارد از برخورد‌های سخت گیرانه برای متخلفان خبر داد و گفت: کسانی که اقدام به قطع، قاچاق و خرید و فروش فرآورده‌های حاصل از چوب سرخدار می‌کنند علاوه بر جزای نقدی باید به مقدار ارزش واقعی این چوب‌ها نیز غرامت بپردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: اداره منابع طبیعی نیز باید نظارت‌های خود در این بخش را افزایش دهد و گزارش اقدامات خود را به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان ارائه کند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان از مردم برای کمک به جلوگیری از دست اندازی به ذخیره گاه‌های سرخدار استان کمک خواست و اذعان کرد: در صورت مشاهده هر گونه خرید و فروش چوب سرخدار و فرآورده‌های مربوط به این گونه ارزشمند با شماره ۱۵۸۰ تماس بگیرند و اطلاع دهند و یا با ورود به سامانه سجام به نشانی sajam.adliran.ir گزارش دهند تا با متخلفین برخورد شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :