مشاور رئیس جمهور در علی آبادکتول اظهارداشت:برای جهش توسعه و رشد همیشه نباید نگاه به دولت داشت، باید مردم و بخش خصوصی را نیز مشارکت داد/دولت تدبیر و امید به مشکلات اقتصادی و گرفتاری مردم آگاه است و به دنبال کاهش این نگرانی در جامعه است
به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: شورای اداری شهرستان علی آبادکتول با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سالن اجتماعات فرمانداری علی آبادکتول برگزار شد.

در ابتدا حسن هدایتی کتولی فرماندار علی آبادکتول با خیرمقدم به رئیس جمهور و اعضای دولت برای سفر به استان گلستان گفت: بر اساس آخرین گزارش فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان به تصویب هیات دولت رسیده و امیدواریم هر چه سریعتر عملیاتی شود.


حسن هدایتی کتولی کمبود آب شرب و فقدان سخت افزارهای فرهنگی نظیر مجتمع فرهنگی – هنری را از جمله خواسته های مردم شهرستان علی آبادکتول بیان کرد.

وی قرارگیری زمین های کشاورزی بخشی از روستاییان علی آبادکتول در زمره اراضی ملی را مشکل دیگری برای کشاورزان منطقه بیان کرد و خواهان واگذاری آن به تولیدکنندگان روستایی شد.


فرماندار علی آبادکتول مخالفت منابع طبیعی با ساخت تله کابین از سوی بخش خصوصی را از دیگر موانع برای رونق گردشگری منطقه بیان کرد.

سپس حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه علی آبادکتول هم پرداخت بهنگام وجه خرید محصولات کشاورزی تضمینی از کشاورزان شهرستان را خواستار شد.
در ادامه عباس باقری فعال گردشگری شهرستان علی آبادکتول هم بی توجهی سند چشم انداز استان گلستان به حوزه گردشگری این شهرستان را از جمله مشکلات عنوان و خاطرنشان کرد: شرایط طبیعی منطقه، وجود جنگل های هیرکانی و آبشار تمام خزه ای کبودوال تنها بخشی از مزیت های گردشگری علی آبادکتول است.

اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی از تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون استان گلستان در هیات دولت؛ تسریع در تامین اعتبار ساخت و توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی علی آبادکتول به عنوان تنها منبع تامین برق استان را از جمله مهمترین مطالبات مردم منطقه دانست.

در پایان مرتضی بانک نماینده ویژه ریاست جمهوری در شورای اداری علی آبادکتول گفت: رئیس جمهور آمریکا با شعارهای خطرناک و اتخاذ تصمیم های غیر منتظره فردی غیر قابل پیش بینی و مخرب برای جامعه جهانی است و اروپا با درک این موضوع در حال فاصله گرفتن از ایالات متحده است.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با رویکرد استقلال طلبی توانست خود را طی ۴۰ سال گذشته و با وجود تمام سنگ اندازی ها به جلو ببرد و در این راه هزینه های معنوی و مادی هم پرداخت کرد.
مشاور رئیس جمهوری تصریح کرد: می خواهیم با وجود همکاری با دنیای خارج، استقلال خود را هم حفظ کنیم و تاکنون به پیشرفت های چشمگیری در علوم صنعتی، موشکی و هسته ای رسیدیم و این دستاوردها با همراهی مردم و مسولان محقق شد.
بانک گفت: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به استقلال طلبی خود در جهان ادامه بدهد قطعا با مشکلاتی از سوی دشمنان مواجه می شود ولی همچنان می توانیم با اتحاد و همدلی داخلی شرایط را پشت سرگذاریم.
وی با تصریح بر اینکه آمریکا بار دیگر به تصمیم اشتباه خود و بی تاثیر بودن تحریم پی خواهد برد، افزود: دشمن با تبلیغات رسانه ای و بزرگ نمایی برخی مشکلات که مشابه آن در سایر کشورهای دنیا نیز وجود دارد به دنبال ایجاد نارضایتی در جامعه ایران است.
بانک با بیان اینکه جریانی با اتحاد صهیونیسم و آمریکا و همکاری برخی کشورهای ارتجاعی منطقه به دنبال ایجاد روح ناامیدی در جامعه است، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای مالی توانست در سال های اخیر سالانه ۶۰۰ هزار اشتغال در کشور ایجاد کند و همچنان نیز این برنامه سالانه را در دستور کار دارد و همه ما باید کمک کنیم این اهداف و سیاست ها زودتر و بهتر اجرایی شود.
وی ادامه داد: اگرچه دولت با برجام توانست سایه تحریم چندین ساله را از سر کشور بردارد و کارهای خوبی نیز در پسابرجام پیش ببرد اما امروز صهیونیست ها با روی کارآمدن رییس جمهوری آمریکا و همکاری برخی کشورهای مرتجع به دنبال تاثیر گذاری بر این معاهده بین المللی هستند.
وی تصریح کرد: با این وجود برجام به عنوان یک معاهده بین المللی و مورد وثوق سازمان ملل که امضای کشورهای زیادی را پای خود دارد به آبرو و اعتبار غرب گره خورده و طبیعتا اروپا مایل به فروپاشی آن نیست.

بانک بیان داشت: برای جهش توسعه و رشد همیشه نباید نگاه به دولت داشت، باید از مردم نیز کمک گرفت.
مشاور رئیس جمهوری همچنین گفت: دولت تدبیر و امید به مشکلات اقتصادی و گرفتاری مردم آگاه است و به دنبال کاهش این نگرانی در جامعه است و باید بتوانیم با مدیریت درست مشکلات را کاهش دهیم.
بانک اظهار داشت: صِرف بیان مشکلات و بزرگنمایی آن نمی تواند گره گشایی از کار مردم داشته باشد بلکه برای غلبه بر این گرفتاری نیازمند اتحاد و انسجام بین مردم و مسوولان و همراهی و همگامی تمام نیروهای داخلی هستیم.

گفتنی است حجت الاسلام .المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری صبح امروز دوشنبه ۲۴ دی ماه ۹۷سفر دو روزه خود را به گلستان را از کلاله و گنبدکاووس در شرق استان گلستان شروع کرد./تصاویر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :