استاندار گلستان به داد زنان هنرمند صنایع دستی علی آبادکتول برسد.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز: ۱۵۰۰هنرمند صنایع دستی شهرستان علی آبادکتول در انتظار افتتاح بازارچه صنایع دستی در پارک کبودوال است که با مخالفت منابع طبیعی استان مواجه شده است.

جناب آقای دکتر سید مناف هاشمی استاندار محترم گلستان نیمی از جمعیت علی آبادکتول در روستاها زندگی می کنند که به دلیل شرایط بد اقتصادی و بیکاری در سال های اخیر اقدام به مهاجرت کردند و در این بین بیشترین آمار مربوط به زنان خانوار است،با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و سال حمایت از کالای ایرانی و اقدامات دولت تدبیر و امید در حمایت از اشتغال روستایی و مشاغل خانگی و توسعه اقتصادی روستاهای استان و شهرستان علی آبادکتول، صنایع دستی با رشد چشمگیری در این شهرستان درحال گسترش است و ۱۵۰۰ هنرمند صنایع دستی در رشته های مختلف مشغول به فعالیت هستند.
  و به جهت حمایت هنرمندان و بازار فروش محصولات تولیدی و معرفی فرهنگ مردمان این  دیار، بازارچه صنایع دستی در پارک کبودوال در حال احداث است و با عنایت به اینکه این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت داشته و قرار بود در دهه فجر افتتاح شود با مخالفت شدید منابع طبیعی استان مواجه شده است.

انتظار آن می رود استاندار گلستان مشکلی که بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل منابع طبیعی استان در این پروژه که هیچگونه خسارت و تعرضی به منابع طبیعی وارد نمی کند، صورت گرفته را تدبیر و درایت خود برطرف کرده تا زنان هنرمند روستایی منطقه کتول بتواند در این مجموعه فعالیت هنری خود را آغاز کنند.

با عنایت به اینکه این مجموعه در عرصه ای که در حال ساخت است و هیچ گونه پوشش گیاهی و درختی وجود ندارد و این مجموعه عام المنفعه که با هدف بازار فروش صنایع دستی قشر ضعیف و بی بضاعت جامعه می باشد هنرمندان،اقشار مختلف مردم و اهالی رسانه این شهرستان از استاندار محترم تقاضا دارند پیگیر تکمیل این پروژه شوندکه باعث رونق اقتصادی در بین روستائیان،شهرستان علی آبادکتول می شود.

جناب آقای استاندار آیا این همه ساخت و ساز ها بی رویه و ویلاسازی و بهره برداری بی رویه از منابع طبیعی استان در قبال این مجموعه قابل مقایسه است؟سازه هایی در اقصی نقاط استان ضربه سهمگینی به منابع طبعی جهت درآمد شخصی وسود عده ای منفعت طلب ایجاد شد،آیا سودی برای عموم مردم داشته است؟!

یکی از زنان هنرمند صنایع دستی علی آبادکتول در گفتگویی با خبرنگار کمالان نیوز گفت: ما به محض اطلاع از حضور ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی قصد تجمع یک هزار نفری در استانداری گلستان را داشتیم اما رئیس میراث فرهنگی علی آبادکتول با ما وارد مذاکره شد و در این گفتگو ایشان گفتند،تمام تلاش دولتمردان،حمایت از زنان سرپرست خانواده و هنرمند است و انشالله این مشکل را پیگیری می کنیم تا رفع گردد.

از استاندار محترم و پرتلاش و حامی روستائیان تقاضامندیم به دلیل قرار گیری این مجموعه در محور گردشگری پارک کبودوال و استقبال پرشور مسافران و گردشگران در ایام عید تکمیلی این پروژه عیدی خوبی باشد برای هنرمندان و روستائیان زحمتکش دیار کتول

این خبر را به اشتراک بگذارید :