حجت‌الاسلام مهدی نژاد امام‌جمعه علی‎آبادکتول اظهار داشت: باید مردم نیز لمس کنند که قرآن در حکومت و زندگی‌شان نقش دارد/قرآن باید در زندگی مردم عملیاتی شود.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:حجت‌الاسلام سید علی مهدی نژاد امام‌جمعه علی‎آبادکتول در حاشیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان گفت: آنچه از خود قرآن برمی‌آید این است که هدف از نزول قرآن خارج کردن انسان از ظلمت به نور است و قرآن نور  است و همه تلاش می‌کنند که یک زندگی نورانی داشته باشیم.

امام‌جمعه علی‎آباد کتول اذعان داشت: قرآن می‌فرماید پناه بردن به قرآن زندگی را منور می‌سازد و اگر می‎خواهیم اخلاق مردم نورانی و اعتقاد مردم و زندگی مردم چیزی اسلامی شود به‌غیراز پناه بردن به قرآن چاره دیگری نداریم.

حجت‎الاسلام مهدی نژاد متذکر شد: باید از همه ظرفیت کشور برای زندگی نورانی استفاده کنیم و اینجا است که به اهمیت برگزاری چنین مسابقاتی پی می‎بریم.

وی گفت: پیشنهاد من این است که تمام ظرفیتهای قرآنی کشور را بسیج کنیم و تقسیم‌کار در این راستا انجام شود و همه در عرض حوزه قرآنی فعالیت نکنند.

امام‌جمعه علی‎آباد کتول تأکید کرد: نیاز است با برنامه‎ریزی در حوزه فعالیت‎های قرآنی تقسیم‌کاری انجام شود و اگر این اتفاق بیفتد می‎توان گفت تمام افرادی که در زمینه کار قرآنی فعالیت دارند به صحنه خواهند آمد ولی امروز موازی کاری به چشم می‌خورد و کار موازی کاری نیز انرژی زیادی و امکانات ما را به خود مشغول می‎کند ولی بهره‎ لازم را نمی‎دهد.

حجت‎الاسلام مهدی نژاد افزود: قرآن برای مردگان و برای قرائت تنها نیست و قرآن برای اینکه عده‎ای خوش‌صوت و زیبا قرائت داشته باشند نیست و قرآن باید در زندگی مردم عملیاتی شود و اخلاق مردم باید قرآنی کنیم.

وی بابیان اینکه اقتصاد کشور باید اقتصاد قرآنی و سیاست ما سیاستمداران قرآنی باشند، گفت: باید مردم نیز لمس کنند که قرآن در حکومت و زندگی‌شان نقش دارد و در دستگاه‎های اجرایی کشور به قرآن عمل می‎شود.

امام‌جمعه علی‎آباد کتول تأکید کرد: چهل سال از انقلاب گذشته و حقیقتاً قرآن عملی را ندیدیم و مقام معظم رهبری بارها و بارها توصیه کردند که صرف خواندن قرآن کفایت نمیکند و آن چیزی که اهمیت دارد قرآن عملی است.

حجت‎الاسلام مهدی نژاد متذکر شد: مؤسسات قرآنی از هدف اصلی خود در حال فاصله گرفتن هستند و نباید برای قاری قیمت گذاشته شود و برای مؤسسات خود قیمت‌گذاری کنند و این مهم سبب شده که استفاده از قاری مطرح و معروف کشور با محدودیت‎هایی زیادی روبه‎رو شود.

وی افزود: اگر از وضعیت اداری خارج شویم و فضای کشور را قرآنی و معنوی قرار دهیم مانند اوایل انقلاب که از قاریها استفاده میشد و مباحث مالی مطرح نبود تا بتوانیم قرآن را بیشتر در خانههای مردم ببریم و بتوانیم از معنویت قرآن استفاده کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :