عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ ارشاد و اسلامی استان گلستان در علی آبادکتول اظهارداشت:برنامه‌های مدون قرآنی در ارشاد گلستان پیگیری می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ ارشاد و اسلامی استان گلستان در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان»در مصلی علی‌آبادکتول اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم سیزدهمین دوره استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان» در استان برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: افتخار داشتیم سیاست تمرکز زدایی که از روز نخست اعلام کردیم در این مسابقات اجرا شد و این مسابقات را در شهرستان علی آباد کتول با استقبال پرشور مردم برگزار کردیم.

کشمیری به استقبال بیش از ۵۰۰ فعال قرآنی از این مسابقه اشاره کرد و متذکر شد: با استقبال خوبی این مسابقات قرآنی برگزار شد و از نظر کیفی نیز در قسمت‌های مختلف توجه داشتیم.

وی اذعان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی‌رغم برخی از حرف‌ها تنها مسئول برگزاری کنسرت و مسائل هنری نیست و معاونتی تحت عنوان قرآن و عترت دارد و متولی کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز است و برنامه قرآنی مدون نیز در طول سال دنبال می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان متذکر شد: در ماه گذشته بیش از چهار برنامه قرآنی در استان برگزار شد و مسابقات قرآنی در هفته آینده در پیشرو داریم که بالغ بر ۲ هزار نفر از جوانان ما در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

کشمیری  تاکید کرد: امید داریم اینگونه فعالیت‌ها سبب خیر شود و با اینگونه فعالیت‌ها  قرآن را از مهجور بودن خارج کنیم.

وی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند«کسی که قرآن بخواند در حالی که دو ویژگی جوان و مومن را داشته باشند قرآن با گوشت و خونش آمیخته می‌شود» و  خرسندسم که همه شرکت کنندگان ما مومن و جوان هستند و این امر منجر به آن می‌شود که رنگ قرآنی  را در زندگی خود احساس کنند./شبستان

این خبر را به اشتراک بگذارید :