مدرسه ابتدایی ۵ کلاسه خیر ساز با هزینه بالغ بر هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال روز گذشته در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در روستای کوزه لی علی آبادکتول افتتاح و بهره برداری رسید.

به گزارش گروه اجتناعی کمالان نیوز: این مدرسه ۵ کلاسه با رعایت آخرین استانداردهای آموزشی در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع با هزینه ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال توسط خیر پروانه قسیمی و اداره نوسازی مدارس استان احداث شده است.

حسین کمیلی، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان در این مراسم با تقدیر و تشکر از خیّرین و مردم روستای کوزه لی، ساخت این مدرسه را گامی در جهت ارتقاء دانش و محرومیت زدایی دانست.

وی با بیان اینکه ساخت مدرسه در مناطق محروم امری ضروری است، افزود: مسئولان مربوطه باید دست به دست هم دهند و خیّرین بومی و غیر بومی را جذب کنند و اگر حرکتی از جانب ما صورت نگیرد قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

کمیلی تصریح کرد: این مدرسه پایان کار ما نیست و راه ساخت و ساز مدرسه همچنان ادامه دارد و باید در این زمینه همدلی و پشتکار داشته باشیم، مسئولان باید خیّرین را به شوق آورده تا در این مسیر مسمّم تر شوند.

فراهی، معاون اجرایی اداره کل نوسازی گلستان نیز گفت: این مدرسه ۵ کلاسه در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و ۲۵۰ متر مربع زیربنا و ۲۰۰ متر دیوار کشی، ۳۰ متر سرویس بهداشتی (مجزا) و ۱۰۰۰ متر فضا سازی و هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

نورعلی علمشاهی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول نیز افزود: افتتاح مدرسه با امکانات آموزشی جدید باعث رشد استعدادهای فرزندان ما می شود.

وی از معلمان و مدیر مدرسه خواست در زمینه شکوفا کردن استعداد کودکان مناطق محروم کوشا باشند./شبستان

این خبر را به اشتراک بگذارید :