جشنواره خیرین مدرسه ساز علی آبادکتول برگزار شد

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان علی آبادکتول، با حضور اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی، نورعلی علمشاهی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان، محمد حسین کمیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان و برخی مسئولین استانی و شهرستانی در آموزشگاه موقوفه مهدیه برگزار شد.

نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی، با نکوداشت مقام خیّرین مدرسه ساز شهرستان از ایشان به نیکی یاد نمود. وی به عنوان یک معلم، امنیت و پیشرفت دانش آموزان را در سایه این گونه توجهات و دارا بودن فضایی مناسب برای آموزش دیدن دانست و خطاب به حاضرین در همایش افزود: بنده در همین فضاهای آموزشی، پرورش یافته و سپس در همین فضاها به پرورش دانش آموزان پرداختم؛ کمک شما عزیزان، باعث آبادانی و پیشرفت خواهد شد، هرچند آن کمک اندک باشد.

قره خانی در ادامه نوید ساخت یک فضای درمانی با تجهیزات کامل، تکمیل باشگاه فرهنگیان و استخر شنای فرهنگیان را به حاضرین داد.

نورعلی علمشاهی مدیر آموزش و پرورش علی آباد کتول، سخنان خود را با قصیده ای از استاد سخن سعدی آغاز نمود:

بس بگردید و بگردد روزگار                            دل به دنیا درنبندد هوشیار

ای که دستت می رسد کاری بکن                 پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

رئیس آموزش و پرورش علی آبادکتول در ادامه از کسانی که در جهت ایمن سازی و نوسازی فضاها و مکان های آموزشی تلاش می کنند تا فضای امنی برای دانش آموزان، این آینده سازان میهن اسلامی، آماده کنند تشکر نمود.

وی در ادامه اذعان داش:ت مجموعه مدیریت آموزش و پرورش و شخص بنده به هر نحو ممکن در خدمت این فضا و مدرسه سازی هستیم.

علمشاهی همچنین با تشکر و نکوداشت نام و خاطر مدرسه سازان و خیّرین سال های دور و نزدیک، از تلاش های ایشان که باعث شدند این فضا ها ایجاد و ساخته شوند تشکر کرد و این نوید را به مردم شهرستان داد که به زودی در شهر سنگدوین با کمک خیّرین مدرسه ساز آقایان پلنگ سنگدوینی، آموزشگاهی خیّرساز احداث خواهد شد.

محمد حسین کمیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان ضمن تقدیر از تلاش های مسئولان شهرستان در برگزاری این جشنواره، خواستار هر چه بیشتر شدن این گونه مراسمات شد.

کمیلی از مسئولان شهرستان خواست که در مقام تجلیل از ۲۰۰ خیّر مدرسه ساز شهرستان، تمام تلاش خود را بکار ببندند و بدون توجه به میزان و ارقام کمک شده، از ایشان تجلیل شده و برای هر یک، مراسمی جداگانه تدارک ببینند.

موسی الرضا ملک حسینی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان نیز در این مراسم اظهار داشت: ۲۰۶ هزار و ۸۰۶ متر زمین تا کنون از خیّرین دریافت شده است که از این مقدار، ۵۹ هزار و دویست متر زمین هم اکنون آماده ساخت آموزشگاه و یا مرمت می باشد و در صورت تمایل خیّرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی استان گلستان، حاضر به شروع هر گونه پروژه ساخت، مقاوم سازی و مرمت هستیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان گفت: تاکنون حدود ۳۲ آموزشگاه با کمک خیرین ساخته شده که ۱۳۰ کلاس را شامل می شود و همچنین اولین شهری هستیم در کشور اسلامی ایران که مفتخریم با کمک خیّرین، آموزشگاهی را مقاوم سازی کنیم. این افتخار نصیب شهرستان و استان شده است و آموزشگاه نادران مقاوم سازی شد و در حال استفاده می باشد. پروژه آموزشگاه امام موسی کاظم(ع)، پروژه ۲ کلاسه روستای کردآباد و یک نمازخانه در کنار همین پروژه ساخته خواهد شد. نمازخانه ای به وسعت ۱۰۰ متر در آموزشگاه نادران با کمک خیّرین، پروژه افزایش بنا در آموزشگاه موقوفه مهدیه که کلنگ زنی شده، پروژه ای بزرگ در شهر سنگدوین شروع خواهیم نمود و انشاءالله تحویل آموزش و پرورش می شود.

وی در پایان از نماینده شهرستان درخواست کرد که در تکمیل استخر فرهنگیان، کمک نموده و پیگیری ساخت و تکمیل را انجام دهند.

گفتنی است در پایان این جشنواره از خیرین مدرسه ساز سال، تقدیر به عمل آمد./تصاویر

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :