ششمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان علی آبادکتول در سال جاری با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرماندار،مدیر شبکه بهداشت و درمان و اعضای کارگروه و مسئولین و کارشناسان بهداشتی در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت علی آبادکتول برگزار شد.

به گزارش گروه سلامت کمالان نیوز:در ابتدا محمد جواد مقسمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان علی آبادکتول ضمن تقدیر و تشکر از عنایات و رهنمودهای رئیس کارگروه و زحمات و تلاشها و همکاری های اعضاء کارگروه در پیگیری مصوبات و دستور کارهای جلسات در سال ۹۷ و آرزوی سلامتی و بهروزی و موفقیت در سال جدید به بیان توفیقات و دستاوردهای شبکه بهداشت و درمان در سال جاری اشاره کرددند و از همکاریها و تلاشهای صورت گرفته در حوزه های درون بخشی و برون بخشی در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی تشکر کردند.

در ادامه زنگانه مسئول واحد سلامت دهان و دندان گزارشی از وضعیت موجود مراکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی و نیز فعالیت ها و اقدامات واحد سلامت دهان و دندان در حوزه برنامه های اجرایی و نظارتی ارائه کردند.

سپس قاسمی مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت در خصوص طراحی مداخله آموزشی با موضوع کاهش شیوع موارد اقدام به خودکشی و نیز اقدامات و برنامه های مورد نظر در این راستا و نیز حدود انتظارات از ادارات مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه محمد قره خانی مسئول واحد بهداشت محیط علی آبادکتول در خصوص دستورالعمل مدیریت بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی ۹۷ -۹۸ شامل نظارت بر اماکن و مراکز حساس،نظارت و کنترل بهداشت مواد غذایی و بازرسی و نظارت بر سامانه آبرسانی و نیز برنامه های ذیربط در راستای همکاری با مرکز بهداشت نکات مورد نظر را بیان نمودند.

سپس سیدصادق شیرنگی معاون سیاسی،امنیتی فرمانداری علی آبادکتول ضمن گرامیداشت مناسبت های پیش رو و تبریک فرارسیدن سال جدید به ابعاد مختلف سلامتی پرداختند و به آثار و فواید تامین سلامتی افراد جامعه از جمله توسعه جامعه متناسب با استانداردهای جهانی،ایجاد جامعه شاد و بانشاط،افزایش امید به زندگی،کاهش هزینه های درمانی و کمک به اقتصاد خانواده اشاره کردند.
وی همچنین نقطه نظرات و رهنمودهای لازم را در خصوص موضوعات دستورکار جلسه و مصوبات جلسه قبل بیان کردند.

لازم به ذکر است در این جلسه مصوبات جلسه قبل بررسی و مصوباتی نیز به همراه داشت.در پایان نیز به پاس قدردانی از زحمات و تلاشهای اعضای کارگروه در سال ۹۷ لوح تقدیری با امضای مدیر شبکه و فرماندار شهرستان به اعضای کارگروه تقدیم گردید./تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :