رئیس اداره منابع طبیعی علی‌آبادکتول اظهارداشت:درخت کهنسال روستای کوهستانی نرسو در فهرست آثار طبیعی ملی ثبت شد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:محمد پرتویی رئیس اداره منابع طبیعی علی‌آبادکتول در این باره گفت: ۹۰ هزار هکتار وسعت عرصه منابع طبیعی شهرستان علی‎آباد کتول است که از این میزان ۷۳ هزار هکتار جنگل و ۱۷ هزار هکتار مرتع شامل می‎شود.

رئیس اداره منابع طبیعی علی‌آبادکتول با بیان اینکه ۷۷ درصد وسعت شهرستان علی‎آبادکتول را عرصه‎های منابع طبیعی تشکیل می‎دهد، ادامه داد: درخت کهنسال روستای نرسو به عنوان آثار طبیعی ملی در دفتر میراث فرهنگی با شماره ۴۷۵  ثبت شد.

پرتویی با بیان اینکه سه پروژه سنگی و ملاتی را با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیون توان و دو پروژه آبخیزداری را در روستای سیاه‎مرزکو داشتیم، افزود: مجموعه اعتبارات پروژه‎های عمرانی ما ۷۷۰ میلیون تومان بود.

وی گفت: ۹۶۸ میلیون تومان اعتبار استانی و شهرستانی برای اجرای پروژه‎های آبخیزداری و منابع طبیعی در شهرستان علی‎آباد کتول در نظر گرفته شده بود که با توجه به این اعتبار به آبیاری درختان مسیر کمربندی، انجام پروژه‎های آبخیزداری در مناطق صعب‎العبور پرداخیتم.

 وی تصریح کرد: توزیع ۱۷ هزار اصل نهال نیز در شهرستان علی‎آباد کتول به مناسبت ایام هفته منابع در نظر گرفتیم و در صدد این هستیم که ۳۰ هکتار توسعه فضای سبز در شهرستان را با غرس این نهال‎ها داشته باشیم.

رئیس اداره منابع طبیعی علی‌آبادکتول تاکید کرد: دو هکتار اراضی خلع‎ید شده در شهرستان را در هفته منابع طبیعی به زراعت چوپ و غرس نهال اختصاص دادیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :