مدیرکل میراث فرهنگی گلستان در شورای اداری علی آبادکتول: آغاز عملیات اجرایی تله کابین علی آبادکتول به دلیل برخی موضوعات معمولی گره خورده است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: سیزدهمین و آخرین جلسه شورای اداری شهرستان علی‌آبادکتول در سال ۹۷ با حضور سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان و مدیران شهرستانی برگزار شد.

فرماندار علی‌آبادکتول ابتدا به موضوع اشتغال در شهرستان اشاره و بیان کرد: تاکنون ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در این شهرستان پرداخت شده است.

حسن هدایتی کتولی با بیان اینکه ۹۹ پرونده برای دریافت حدود ۶ میلیارد تومان تسهیلات در بانک ها هستند از برگشت خوردن ۳۰ پرونده اشتغالزا خبر داد و کمک کارگروه اشتغال استان را برای دریافت تسهیلات این پرونده ها خواستار شد.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته هم در ایام تعطیلات نوروز شاهد وقوع باد و طوفان در شهرستان بوده و خساراتی وارد شد، افزود: اخطاریه جوی در خصوص وقوع سیل، باد و رعد و برق برای روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان صادر و جلسه ستاد مدیریت بحران در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه دمای گلستان طی امروز و فردا بین هشت تا ۱۲ درجه کاهش می یابد، گفت: در این دو روز تمام نیروهای امدادی و خدمات رسان با کلیه تجهیزات و امکانات در آماده باش هستند تا خدای ناکرده به دلیل کمبود امکانات دچار خشارت نشویم.

هدایتی کتولی اضافه کرد: احتمال وقوع سیلاب در دهنه محمدآباد و زرین گل وجود دارد و دستگاه های اجرایی ملزم هستند تا با نصب بنر نسبت به وقوع سیلاب در این دو دهنه به مسافران و گردشگران هشدار داده و اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:۲۹۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزا در گلستان پرداخت شد

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در راستای تحقق تعهد ایجاد ۲۰ هزار شغل در گلستان ۲۹۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شد.

این مقام مسئول در این باره گفت: سهم گلستان از ایجاد اشتغال کشور در سالجاری ۲۰ هزار شغل بود که در نخستین جلسه کارگروه اشتغال استاندار اعلام کرد تلاش می کنیم امسال ۳۰ هزار شغل ایجاد کنیم.

وی افزود: تاکنون ۲۹۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در حوزه ایجاد اشتغال استان پرداخت شده و عملکرد ما ۱۷۹ درصد نسبت به سهمیه بیشتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه گلستان از استان های برتر کشور در جذب این تسهیلات است، ادامه داد: سهم شهرستان علی آباد کتول از این تسهیلات ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان (حدود ۱۰ درصد از تسهیلات استان در این حوزه) بوده است که تا پایان سال به ۳۰ میلیارد تومان می رسد.

وی با این توضیح که با پرداخت حدود ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۴۲ پرونده در مجموع برای ۵۶۲ نفر در شهرستان اشتغال ایجاد شده است، متذکر شد: تسهیلات به تنهایی نمی تواند تضمین کننده اشتغال باشد بلکه نیازمند افزایش حمایت ها، توانمندسازی، بهبود فضای کسب و کار و … هستیم.

مازندرانی از اختصاص تسهیلات کم بهره از محل تبصره ۱۸ به استان در سفر رئیس جمهور به گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی ثبت نام برای دریافت این تسهیلات از طریق سایت بهین یاب آغاز می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در یکی دو هفته اخیر تله کابین گرگان به سرانجام رسیده است و به زودی کارهای مقدماتی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان: آغاز عملیات اجرایی تله کابین علی آبادکتول به دلیل برخی موضوعات معمولی گره خورده است

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این باره گفت: در سال های گذشته گلستان معبر گردشگری بود و سهم گلستان از مسافران عبوری ناچیز بود.

وی افزود: با تلاش های انجام شده در سال های اخیر هم اکنون نه تنها گلستان برای مسافران ناشناخته نیست بلکه شهرستان های آن به عنوان مقصد گردشگری داخلی شناخته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با یادآوری اینکه در نوروز ۹۶ حدود ۱۱ میلیون نفر از جاذبه های استان گلستان بازدید کرده و هزار و ۶۷۰ نفر گردشگر در گلستان اقامت داشتند، ادامه داد: هم اکنون همه استان ها تلاش دارند سهم بیشتری در سبد گردشگری داشته باشند و در رقابت برای معرفی جاذبه های گردشگری خود هستند.

وی با اشاره به اینکه تا دو سه سال قبل در روستاهای استان گلستان دغدغه ایجاد اشتغال، مهاجرت و عدم توسعه را داشتیم، اضافه کرد: با افزایش بوم گردی تلاش کردیم اشتغال، تولید و توسعه روستاهای گلستان را افزایش داده و در آنها رونق ایجاد کنیم.

کریمی از افزایش نوروزگاه های گلستان در عید امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: تلاش می کنیم امسال شمارش دقیقی از تعداد گردشگران و بازدیدها از جاذبه های استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی تله کابین علی آبادکتول به دلیل برخی موضوعات معمولی گره خورده است، خاطرنشان کرد: در یکی دو هفته اخیر موضوع تله کابین گرگان پیگیری شد و به زودی کار مقدماتی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

آماده سازی مدارس برای اسکان ۱۳۰۰ مسافر

در ادامه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی آبادکتول با اشاره به اینکه تاکنون چهار جلسه ستاد خدمات سفر در شهرستان برگزار شده است، گفت: با تشکیل کمیته های هفت گانه ذیل کارگروه خدمات سفر، شهرستان علی آبادکتول آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

نقی طبرسا با بیان اینکه ۸۰ هتل، اقامتگاه، خانه مسافر و … برای اسکان مسافران نوروزی در شرستان تجهیز شده است، تصریح کرد: همچنین کلاس های درس برخی از مدارس شهرستان برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است و در هر شب امکان اسکان هزار و ۳۰۰ نفر در مدارس شهرستان وجود دارد.

وی از برپایی سه نوروزگاه و چهار کمپ راهنمای مسافر در شهرستان خبر داد و بیان کرد: امسال همچنین چندین جشنواره روستایی در شهرستان با اجرای موسیقی، بازی های بومی و محلی و … برگزار می شود.

تحقق ۱۲۵ درصدی تعهد اشتغال حوزه صمت

در ادامه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان علی آبادکتول از تحقق ۱۲۵ درصدی تعهد اشتغال حوزه صمت خبر داد و گفت: تعهد اشتغال امسال ایجاد ۶۴۸ شغل بوده که تاکنون برای ۷۸۸ نفر اشتغال ایجاد شده است.

ابوالفضل اسفندیاری افزود: از میزان تسهیلات تبصره ۱۸ هفت پرونده برای دریافت ۱۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات تشکیل شد که تاکنون فقط یک فقره از این پرونده ها یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده است.

وی از تشکیل ۲۱ پرونده تسهیلات رونق تولید در شهرستان برای دریافت ۳۷۳ میلیارد تومان تسهیلات خبر داد و تصریح کرد: تاکنون از ۲۱ پرونده تشکیل شده فقط ۹ پرونده توانسته اند تسهیلات خود را به مبلغ ۱۷۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

اسفندیاری همچنین از برگزاری ۱۰ جلسه کارگروه تنظیم بازار در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این جلسات ۶۳ مصوبه داشتیم و تاکنون در چندین نوبت رب، گوشت منجمد، مرغ گرم، روغن نباتی، شکر و سایر اقلام تنظیم بازار در شهرستان توزیع شده است.

همچنین رئیس جهادکشاورزی شهرستان علی آبادکتول در این جلسه به میزان تسهیلات اشتغالزای پرداخت شده در حوزه کشاورزی اشاره و بیان کرد: تاکنون ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزا در بخش کشاورزی، شیلات و … در شهرستان پرداخت شده است.

سید صمد ضیایی خاطرنشان کرد: تعهد اشتغال بخش کشاورزی شهرستان ۲۲۰ نفر بود که تاکنون با ۱۸۰ درصد عملکرد با پرداخت تسهیلات برای ۳۹۷ نفر در شهرستان اشتغال ایجاد شده است.مهر/تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :