نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته مسئولان، امام جمعه مردم و عموم منطقه انفجار و قطع راه آهن در آق قلا بود.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: اسدالله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی آباد کتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از روزهای اولیه آغاز سیل در گلستان حجم آب بسیار زیاد بود و در یکی دو روز اول مدیریت متمرکز وجود نداشت.

وی افزود: از وقتی نیروهای مسلح و وزرا وارد استان شدند و وزیر کشور در گلستان مستقر شد و مدیریت بحران را در دست گرفت انسجام بیشتری را شاهد بودیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس به موضوع انفجار انجام شده در راه آهن اشاره و بیان کرد: به دلیل حجم زیاد آب در شهر مردم آق قلا تقاضا داشتند راه آهن و کمربندی شکافته شده و آب از شهر خارج شود اما بعضی اعتقاد داشتند محتمل است آب به منطقه دیگری آسیب جدی وارد کند.

وی ادامه داد: در نهایت این موضوع در جلسه مدیریت بحران مطرح شد؛ تقاضای مردم، فرماندار، امام جمعه و شهردار آق قلا بر شکافتن بود اما شکافتن نیاز به انفجار دارد.

قره خانی اضافه کرد: سردار معروفی، فرمانده سپاه نینوای استان در آن جلسه اعلام کرد اگر شکافتن راه آهن لازم و ضروری است و از نظر فنی و کارشناسی می‌تواند مشکلات را کم کرده و خسارت را کاهش دهد استانداری این موضوع را ابلاغ کند.

وی یادآور شد: استانداری گلستان هم بر اساس اعلام نظرات کارشناسی از سپاه خواستند این اقدام انجام شود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیروهای مسلح، ستادهای مردمی و نیروهای دولتی در تلاش هستند آب را از شهرها و روستاها تخلیه کنند تا مردم به زندگی عادی برگردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :