خیلی از مسافران از جنگل «کبودوال» که می‌گذرند، آن‌قدر زیبایی در اطراف خود می‌بینند که دیگر چشم‌شان به موزه‌ی «تاریخ طبیعی» استان گلستان نمی‌افتد، موزه‌ای که با ۱۲ سال پیش با تقلید از موزه‌های ۲۶۲ ساله اروپا و آمریکا ساخته شد.

به گزارش پروه اجتماعی کمالان نیوز:موزه‌ی «تاریخ طبیعی کبودوال»علی آبادکتول، در جنگل «کبودوال» و ۴ کیلومتری جنوب شرقی علی‌آبادکتول و در کنار جنگل هارون قرار دارد، هرچند موزه تاریخ طبیعی علی آبادکتول را سال ۸۲ ساخته‌ اند و به نظر یکی از با سابقه‌های این جنگل محسوب می‌شود، اما هر چشمی آن را نمی‌بیند در موزه تاریخ طبیعی علی آبادکتول ۶ دیورامای معروف استان از قبیل انواع زیستگاه‌های آبی،خشکی،تالابی ، کوهستانی و استپی نمایش داده شده است.

موزه تاریخ طبیعی علی آبادکتول در سال ۸۲ ساخته‌ شده است و به نظر یکی از با سابقه‌های این جنگل محسوب می‌شود.

این موزه شامل دو غرفه هرباریوم (که نمونه‌های گیاهی منطقه را معرفی می‌کند) دو غرفه پرندگان ، یک غرفه پستاندارن ، دوغرفه حشرات ، یک غرفه صدف‌ها ، یک غرفه کانی‌ها و فسیل‌ها و یک غرفه خزندگان است .

این موزه از نظر دارا بودن آثار، تنوع خوبی دارد و حتی چند بنای قدیمی اطرافش هم می‌توانند برای بازدیدکنندگان جذاب باشند‌، اما چون معرفی درستی در سطح استان برای آن‌ها نشده توجه چندانی به آن نمی‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :