به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: رحمت الله نوروزی نماینده سابق مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه تنقیح قوانین مجلس در این باره گفت : متاسفانه سیل گلستان خیلی از مردم عزیز استان را گرفتار کرد و لازم است همه مسئولین و افرادی که دستی در کار دارند به کمک نیازمندان بشتابند.

وی با اشاره به سابقه گلستان در این زمینه گفت : با توجه به اینکه ما قبلا در شرق مازندران بودیم اعتبارات قطره ای به ما تزریق می شد و ما با مشکلات بودجه مواجه بودیم ، بعد از جنگ و دوران سازندگی نیز منطقه گرگان و دشت را سرزمین طلای سفید خواندند و به همین دلیل باز هم از اعتبارات در حوزه سیلاب و زهکشی دور ماندیم و باید بگویم در حوزه اعتبارات ضعیف هستیم.

نماینده سابق علی آبادکتول وبخش کمالان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد : ما باید بیشتر به حفظ و حراست از جنگل ها و منابع طبیعی حساس باشیم ، در سالهای گذشته علما و مقام معظم رهبری هم در این زمینه تاکیدات لازم را داشته اند ، به نظر من اگر هر کسی چند تا نهال بکارد می توانیم جلوی سیل را بگیریم .

 

نوروزی ادامه داد : باید منابع اعتباری استان نیز تقویت شوند و مدیران دنبال بودجه بدوند ، در حوزه آبریز و آبخیز داری باید بیشتر کار شود و جاهایی که در معرض سیلاب قرار دارند شناسایی و ترمیم شوند ، به علت خشکسالی های قبلی برخی جاها در معرض رانش قرار دارند و باید جاهای جدید برای مردم این نقاط تعبیه شود .

وی تصریح کرد : فرمان مقام معظم رهبری در روز پنجم سیل باعث شد تا سیل کمک ها و امدادها به این منطقه سرازیر شود و این جای شکرگزاری دارد .

نوروزی بیان کرد : سیل اخیر یک فاجعه بود و دام مردم ، کشاورزی و صیفی جات ، گندم ، جو و کلزار و … آسیب های فراوانی دید و جبران این همه خسارت در سال رونق تولید سخت است و کار شما رسانه ها ، صدا و سیما و همگی حفظ و توسعه جنگل باشد./گلستان ما

این خبر را به اشتراک بگذارید :