فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:در حال حاضر ۲ سی تی اسکن در شهرستان علی آبادکتول و گرگان فعال است.

به گزارش گروه پزشکی کمالان نیوز:عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت شهرستان اظهارداشت: قیمت تجهیزات و امکانات پزشکی چندین برابر افزایش یافته و دستگاه‌های مورد نیاز این حوزه گاهی در بازار وجود ندارد، با توجه به محدودیت مالی منابع دولتی برای راه‌اندازی بخش‌هایی مانند سی‌تی‌اسکن و ام آر ای نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

وی افزود: ساخت ساختمان آنژیوگرافی و مرکز غربالگری سرطان در گنبدکاووس با کمک خیران آغاز شده است، امید داریم با تجهیز این بخش‌ها امسال شاهد راه‌اندازی این بخش مهم و حیاتی در این شهرستان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان داشت: در حال حاضر سی تی اسکن در استان گلستان در ۲ شهرستان علی آباد کتول و گرگان فعال است، با همکاری خیران و بخش خصوصی می‌توانیم دستگاه سی تی اسکن را به مبلغ ۷ میلیارد تومان خریداری و در گنبدکاووس به محوریت شرق گلستان راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت مالی بخش دولتی تلاش می‌کنیم تا به جای احداث بیمارستان هزار یا ۸۰۰ تختخوابی وضعیت موجود را اصلاح کنیم.

فاضل گفت: اقدامات خوبی در حوزه سلامت گنبدکاووس رخ داده است،بیمارستان شهید مطهری در بدو تصدی بنده ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی داشت. علاوه بر پرداخت بدهی این بیمارستان حدود ۸ میلیارد تومان اورژانس این بیمارستان احداث و تجهیز شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :