رئیس دادگاه انقلاب گنبدکاووس اظهار داشت:تکمیل اردوگاه ترک اعتیاد شهرستان علی آبادکتول می تواند در درمان معتادان دستگیر شده استان موثر باشد.

به گزارش گروه حوادث کمالان نیوز:حجت الاسلام غلامرضا تیموری رئیس دادگاه انقلاب گنبدکاووس در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر گنبدکاووس گفت: چند صباحی است که شاهد ورود مواد مخدر از مبادی غربی گلستان و استان مازندران هستیم که می بایست جلوی آن گرفته شود.
وی افزود: هم اکنون استان گلستان در سه مبدا ورودی خود یعنی تنگراه گالیکش، تیل آباد آزادشهر و اولنگ رامیان ایستگاه ایست و بازرسی در حوزه مواد مخدر دارد که ایستگاه چهارم می بایست در قسمت غربی آن ایجاد شود.
حجت الاسلام تیموری از کشف ۱۴ تن انواع مواد مخدر دراستان گلستان در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: کشف این حجم مواد مخدر که با تلاش نیروهای انتظامی و اطلاعاتی کشف شده و ۲ برابر سال ۹۶ می باشد، ضرورت اقدامات مقابله ای بیشتر در این حوزه را آشکارمی کند.
وی با هشدار به خانواده ها و مسئولان نسبت به افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی، تصریح کرد: در سال گذشته چند عامل مهم تهیه و پخت شیشه در شهرهای کردکوی، آزادشهر و گنبدکاووس با مجموع کشف ۲۱ کیلوگرم از این ماده مخدر، شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس دادگاه انقلاب گنبدکاووس، توجه جدی به مباحث فرهنگی و آموزشی را در آگاهی بخشی به خانواده ها و نسل جوان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد مهم دانست و از کم رنگ بودن تبلیغات این حوزه درسطح شهر گنبدکاووس ابراز گله مندی کرد.
حجت الاسلام تیموری گفت: در انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی همه اعضای شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر مسئولیت دارند و باید به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.
وی همچنین برلزوم تکمیل اردوگاه ترک اعتیاد شهرستان علی آبادکتول که نیمه کاره رها شده تاکید کرد و افزود: راه اندازی این اردوگاه می تواند در درمان معتادان دستگیر شده استان موثر باشد.
این مقام مسئول، نظارت مستمر بر عطاری ها به منظور جلوگیری از فروش داروهای غیرمجاز از سوی متولیان بهداشت و درمان را مهم دانست و گفت: اخیرا از یک عطاری در گنبدکاووس مقادیر زیادی داروی غیرمجاز به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون ریال کشف شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :