هدایتی کتولی فرماندار علی آبادکتول اظهارداشت:شوراها برنامه محور باشند/شورا باید وسیله ای باشد برای وفاق و همدلی نه وسیله ای برای ایجاد اختلافات قومیتی.

به گزارش خبرنگار کمالان نیوز:روزی که از سال ۷۷ به بعد برای تحقق بخشیدن حق مشارکت عمومی ملت ایران در تعیین سرنوشت خود به عنوان یکی از رکن های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزیده گشت پنجمین دوره گرامیداشت همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان علی آبادکتول در هتل نگارستان علی آبادکتول برگزار شد.

حسن هدایتی کتولی فرماندار علی آبادکتول در این همایش گفت:لفظ شورا به واسطه برعهده گرفتن مسئولیت و رفع مشکلات مردم لفطی است سنگین فلذا خداوند این امر مهم را در کنار دو فریضه مهم نماز و انفاق قرار داده بیان داشت شورا شکل سازمان یافته مشورت است و از جایگاه بالایی برخوردار است.
 وی عنوان داشت : از انجا که شما شوراهای اسلامی شهر وروستا به عنوان مغز متفکر روستاها و شهرها شناخته می شوید انتظار مردم نیز در همین راستا از شما طور دیگری ست،
 نماینده عالی دولت در علی آبادکتول با بیان این امر مهم که مغز متفکر شهر و روستا شما عزیزانید متذکر شد:انتظار من به عنوان یک فرماندار از شما این است که در همه حوزه ها به خصوص فرهنگی و اجتماعی دارای برنامه ریزی باشید،
وی در ادامه گفت:شورا باید وسیله ای باشد برای وفاق و همدلی نه وسیله ای برای ایجاد اختلافات قومیتی و جناحی ک موجب اختلاف شدید می گردد.
فرماندار علی آبادکتول بیان داشت: امروز اگر شما وظایف خود به درستی عمل کنید همانگونه که مردم شهر با دیدن یک شهردار موفق به خود بالیده و به اعضای شورای ان شهر رای می دهندٰ،قطعا مردم روستاها نیز با دیدن عملکردی درست، شما عزیزان را نیز تایید خواهند کرد.
هدایتی کتولی اذعان داشت: یکی از نقایص دهیاران را عدم اشراف بعضی از این عزیزان به مسائل قانونی دانسته ک در زمان هایی باعث ایجاد مشکل گردیده است دانست.
وی خطاب به شهرداران و دهیاران افزود:یکی از مسائل مهمی رو که لازم است که بر آن برنامه ریزی کنید،آسیب های اجتماعی موجود در جامعه است و اگر امروز شما برای حل این بحران دارای برنامه ریزی دقیقی نباشید در آینده این آسیب ها حتما گریبان گیر ما خواهد شد و انتظار من به عنوان فرماندار از شما عزیزان این است ک در کمیته های مختلف به ویژه فرهنگی به خصوص در روستاها برنامه ای دقیق رو برای اهتمام ورزیدن جدی تر در رفع این مشکل داشته باشید.
هدایتی کتولی کوتاهی به وظایف را تضییع حقوق بیت المال و کم فروشی دانست و تاکید کرد: لازمه ایجاد نشاط در جامعه داشتن برنامه مدون و اساسی است.

وی گفت:یکی از اصلی ترین مسئله ای که باید دهیاران و شوراهای روستا در صدد رفع آن برآیند ،بحث پسماند ها و زیباسازی روستاها است،اگر بخواهید می توانید با همین مقدار بودجه های کمی که به شما تخصیص می گردد با کاشتن درخت،زدن پرچم و…‌ فضایی زیبا را در روستاهای خود ایجاد کنید.

فرماندار علی آبادکتول در پایان از مسئولین و مدیران علی آبادکتول و بخش کمالان بواسطه پشتیبانی و کمک های خود به ویژه در بحث کمک به هموطنان سیل زده تقدیر و تشکر به عمل آورد.

لازم به ذکر است در این همایش آیت الله حسینی شاهردوی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری،امام جمعه،نماینده،فرماندار و شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشتند.

گفتنی است در این همایش حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه علی آبادکتول،قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی آبادکتول و بخش کمالان و برحی شوراهای اسلامی شهر و روستا به ایراد سخن پرداختند.

شایان ذکر است در پایان این همایش، از برخی شوراهای برگزیده تجلیل به عمل آمد/

خبر: وحید ولی اللهی

تدوین:مقداد عسکری

این خبر را به اشتراک بگذارید :